Dziś środa, dziesiąty dzień marca i 69. dzień 2021 roku. Imieniny obchodzą Cyprian oraz Makary. W kartce z kalendarza swoje miejsce ma ustanowienie dekanatu w Chocianowie.

Dokładnie 35 lat temu, 10 marca 1986 roku kardynał Henryk Gulbinowicz dekretem ustanowił dekanat w Chocianowie. Jedyną wzmiankę na ten temat znaleźliśmy w "Kalendarium chocianowskim" na stronie Cosanow.pl. Od 1 sierpnia 2015 roku proboszczem jest Dyrektor Wspólnoty Zakonnej, Dziekan Dekanatu Chocianów ks. Stanisław Łobodziec SDB. Jego poprzednikami byli ks. Zbigniew Szymerowski SDB i ks. Jan Pryputniewicz SDB.

Dekanat Chocianów jest jednym z 28 dekanatów w rzymskokatolickiej diecezji legnickiej. Jak podaje portal Wikipedia w jego skład wchodzi 6 parafii: Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Brunowie, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowcu, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie, Parafia św. Jacka w Pogorzeliskach, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szklarach Górnych i Parafia Matki Bożej Różańcowej w Trzebnicach.
[KN]