Dziś poniedziałek, 11. stycznia i jedenasty dzień 2021 roku. Imieniny obchodzą Honorata i Krzesimir. Dzisiaj w kartce z kalendarza swoje miejsce ma Dzień Sprzątania Biurka.

Drugi poniedziałek stycznia to dzień, w którym zdecydowanie najczęściej postanawiamy wdrożyć w życie noworoczne plany i postanowienia. Świąteczna przerwa i sylwestrowa zabawa zostały już w tyle za nami, a teraz czas zająć się nowymi zadaniami na 2021 rok, dlatego wielu z nas postanawia uporządkować swoje miejsce pracy, aby pozbyć się niedokończonych tematów i by wejść w nowy rok z czystym biurkiem.

Czyste biurko to także uniknięcie dotkliwych kar, które grożą pracownikom nieprzestrzegającym porządku w swoim miejscu pracy. Bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami twórczego chaosu czy pedantycznego porządku, musimy pamiętać, aby nie pozostawiać w widocznym miejscu np. cudzych danych osobowych. Ważnym tutaj będzie nie tylko zabieranie z drukarki dokumentów od razu po ich wydrukowaniu, ustawienia monitora w taki sposób, aby dane nie były widoczne dla osób postronnych, ale także właśnie dokumenty na biurku.
[KN]