Dziś piątek, dwunasty dzień marca i 71. dzień 2021 roku. Imieniny obchodzą Bernard oraz Grzegorz. W kartce z kalendarza swoje miejsce ma Dzień Matematyki.

Matematyka to nauka dostarczająca narzędzi do otrzymywania konkretnych wniosków z przyjętych przesłanek.  Ponieważ ścisłe założenia mogą dotyczyć najróżniejszych dziedzin myśli ludzkiej, a muszą być czynione w naukach ścisłych, technice, a nawet w naukach humanistycznych, zakres matematyki jest szeroki i stale się powiększa. Ścisłe założenia mogą dotyczyć najróżniejszych dziedzin myśli ludzkiej i są czynione w naukach ścisłych, technice, a nawet w naukach humanistycznych, zakres matematyki jest szeroki i stale się powiększa.

Święto zostało zapoczątkowane w 2007 roku przez organizację "World Education Games". W obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem rozrastał się - w 2012 roku wzięło w nim udział prawie 6 milionów uczniów z całego świata. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski.
[KN]