Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie (sztab nr 6528) zaprasza wszystkich do oddawania cennych przedmiotów i gadżetów na licytacje organizowaną z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ciekawą niespodziankę przygotował Burmistrz Tomasz Kulczyński.

30. Finał WOŚP wypada w ostatnią niedzielę bieżącego miesiąca, czyli dokładnie 30 stycznia 2022 roku. W tym roku również sztabowcy z Chocianowa (sztab nr 6528) zaprasza mieszkańców do aktywnego udziału w zbiórce. Na tę okoliczność specjalną niespodziankę przygotował Burmistrz Tomasz Kulczyński (cały wpis na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa/posts/143138484747164).

Wielkimi krokami zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przekazuje wyjątkowy prezent, który otrzymałem z Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - licytujmy. Serdecznie polecam wszystkim z Was, aby przekazywać przedmioty na licytacje, na którą gorąco zapraszam - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Widzimy się na finale już 30 stycznia Regionalne Centrum Kultury - zaprosił włodarz Chocianowa.
W tym roku za uzbierane pieniądze Fundacja Jurka Owsiaka planuje zakupić angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografii dna oka, mikroskopy oraz stoły operacyjne.