Tylko do jutra mają czas chętni na zakup dużej nieruchomości w bardzo niskiej cenie. 336,4 mkw. nieruchomości użytkowej wraz z gruntem w Trzebnicach sprzedaje chocianowski magistrat. Cena wywoławcza to tylko 180 tysięcy złotych, co oznacza, że całość będzie można kupić już za niecałe 182 tysiące złotych.

Taniej niż w większości miast regionu Zagłębia Miedziowego! Ani w Polkowicach, ani w Lubinie, Legnicy, czy Głogowie nie znajdziecie tak dobrej i taniej okazji na zakup dużego (ponad 300 metrów kwadratowych) budynku usługowego. Urząd Miasta i Gminy Chocianów zaprasza do zakupu zabudowanej nieruchomości gruntowej w Trzebnicach.

- Nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem usługowym o powierzchni użytkowej 336,40 m² oznaczona nr geodezyjnym 756/3 o powierzchni 0,0507 ha, położona jest w miejscowości Trzebnice nr 65, w obrębie 0011 - Trzebnice - informuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Cena wywoławcza wynosi 180 tysięcy złotych, a sprzedaż nieruchomości zwolniona będzie od podatku od towarów i usług przy postąpieniu nie mniejszym niż 1 % ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych - dodaje Wan.
W przetargu mogą uczestniczyć wszystkie osoby fizyczne i prawne, jeżeli wpłacą w PLN na rachunek bankowy Gminy Chocianów nr 73 1020 5226 0000 6702 0706 0603 w PKO BP Oddział 1 we Wrocławiu do dnia 26 listopada 2021 r. (włącznie) wadium w kwocie: 10 000, 00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Za termin wpłaty wadium w formie przelewu uznaje się dzień wpływu na konto Miasta i Gminy Chocianów.

Budynek usługowy położony jest 3 kondygnacyjny, podpiwniczony z poddaszem nieużytkowym, murowany w technologii tradycyjnej. Pełnił on funkcję Ośrodka Zdrowia. Powierzchnia zabudowy to 147 m². Ściany i sufity wewnętrzne są otynkowane, malowane, na podłodze linoleum, stolarka okienna i drzwiowa aluminiowa. W budynku na parterze znajduje się 6 pomieszczeń i 3 WC z umywalką, na I piętrze znajduje się: 5 pomieszczeń oraz 2 WC z umywalką - wylicza rzecznik Wan. - Budynek ogrzewany jest za pomocą pieca na paliwo stałe. W budynku znajduje się instalacja: wodociągowa, energoelektryczna i kanalizacyjna, a ścieki z budynku odprowadzane są istniejącym przyłączem do zbiornika na nieczystości płynne zlokalizowane częściowo na sąsiedniej działce, oprócz tego także instalacja jest gazowa i odgromowa - dodaje Krystian Wan.
Budynek wykonany został 1920 roku, a zmodernizowany w 2020 roku. Kształt działki jest regularny, ukształtowanie terenu płaskie, działka zabudowana, zagospodarowana, ogrodzona, w sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Jak się dowiadujemy w urzędzie, przedmiot przetargu jest wolny od wszelkich obciążeń.