Dzisiejszej nocy w Chocianowcu w Gminie Chocianów spalił się dach w budynku wielorodzinnym. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W nocy z czwartku, 23 listopada na piątek, 24 listopada w Chocianowcu w jednym z budynków wielorodzinnych wybuchł pożar. Jak ustaliliśmy, na miejscu nie ma ofiar, ponieważ wszyscy mieszkańcy zostali w porę ewakuowani.

- O zajściu dowiedziałem się o 01:30 w nocy. Zgodnie z naszymi ustaleniami wszystkie osoby zostały bezpiecznie rozlokowane u swoich rodzin. Gmina od razu podjęła niezbędne działania. Na miejscu oprócz służb, pojawił się także Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz poinformowani zostali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie. Reagujemy na bieżąco - informuje Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Dziękuję zespołom straży pożarnych za profesjonalne i sprawne działanie. Dzięki temu nikt nie ucierpiał - dodaje włodarz.
Na miejscu pracowało 12 jednostek straży pożarnej, m.in. z Państwowej Straży Pożarnej z Polkowic i Chojnowa oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jaroszówki, Chocianowa, Parchowa, Szklar Dolnych, Nowej Wsi Lubińskiej, Przemkowa i Sobina, a także policja, pogotowie i energetyka. Z informacji pozyskanych od administratora, budynek przeszedł kontrolę państwowej straży pożarnej oraz był po przeglądzie kominiarskim i budowlanym w bieżącym kwartale.

AKTUALIZACJA z godz. 13:30

Strażacy obecnie dogasili pożar budynku, po czym wyciągnęli ze środka rzeczy osobiste, które przekazali poszkodowanym. Trwają obecnie czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.