- Dla wygody naszych pasażerów informacje o rozkładach jazdy udostępniamy za pośrednictwem aplikacji mobilnej myBus - informują przedstawiciele ZKM w Polkowicach. Aplikację można pobrać z ich strony internetowej. Chodzi oczywiście o bezpłatną komunikację autobusową, która pojawiła się w naszej gminie za sprawą obietnicy wyborczej Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

O tym, że żółte autobusy bezpłatnie wożą mieszkańców do wszystkich miejscowości naszej gminy, a także do Polkowic i Lubina pisaliśmy na naszym portalu już wielokrotnie. Najważniejsze informacje znajdziecie w artykułach: "Uczniowie dojadą za darmo", "Bezpłatna komunikacja w swojej najlepszej formie", "Od jutra znowu dowiozą za darmo" oraz "Będą zmiany w rozkładzie jazdy". Dziś sprawdzamy w jaki sposób mobilnie można sprawdzić rozkład jazdy autobusów kursujących na trasie Chocianów - Polkowice.

- Aplikacja myBus online została przygotowana z myślą o użytkownikach transportu miejskiego, zarówno dla tych, którzy podróżują codziennie jak i dla okazjonalnych pasażerów. Oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, aplikacja potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tzw. tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS - informują pracownicy Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. - Jest to wersja zwana on-line. Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów. Jest to obrazowanie aktualnego stanu komunikacji, a nie zaplanowanego w rozkładzie jazdy - dodają.
Aplikację, która dostępna jest na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows można pobrać na stronie https://zkmp.pl/mybus.html. Tam też dostępna jest interaktywna mapa połączeń.