Chocianowianin Olivier Szczepanik z brązowym medalem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które w ubiegłą sobotę odbyły się w Rudzie Śląskiej. Z kolei dzisiaj, podczas Finału Dolnośląskiej Ligi Rugby TAG w Lubinie naszą gminę reprezentowali zawodnicy ze Szkół Podstawowych w Parchowie i Szklar Dolnych.

Ostatnie dni były bardzo aktywne dla rugbystów z naszego regionu. W sobotę Miedziowi Lubin, w składzie których wystąpił chocianowianin Olivier Szczepanik zdobyli w Rudzie Śląskiej brązowy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików tym razem rozegrane zostały w Rudzie Śląskiej. Miedziowi po meczach grupowych (zwycięstwie w grupie z Rudą Śląska 30-12 i porażce z Juvenia Kraków 50-7) wygrywają mecz o 3 miejsce z drużyna z Częstochowy 40-19 i wracają do Lubina z brązowymi medalami - przekazał nam Prezes Klubu Rugby Miedziowi Lubin. - Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów - dodał Nimczyk.
To jednak nie koniec zmagań dla rugbystów. Dzisiaj w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie swój finał miała Dolnośląska Liga Rugby TAG. O tym wydarzeniu pisaliśmy na stronie: "Między innymi z Parchowa i Szklar Dolnych po Mistrza Dolnego Śląska".

- Za nami finałowe rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Rugby TAG. Wzięły w nim udział drużyny z ośmiu szkół podstawowych, a ja miałem przyjemność wręczać nagrody młodym sportowcom. Nie ukrywam, że szczególnie mocno kibicowałem uczniom szkół z naszego powiatu: Szkoła Podstawowa nr 14 im gen broni Stanisława Maczka w Lubinie., Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio w Lubinie i Szkoła Podstawowa w Raszówce. Oczywiście gratuluję też zawodnikom ze szkół z Parchowa, Szklar Dolnych, Nowogrodźca oraz SP 2 i SP 3 z Bolesławca - przekazał w mediach społecznościowych Starosta Powiatu Lubińskiego, Paweł Kleszcz. - Dobra kondycja fizyczna jest bardzo ważna, dlatego dzisiaj stawiam wszystkich dzielnych rugbystów za wzór do naśladowania - dodał lubiński starosta.
Turniej rozegrany został ku pamięci Starosty Lubińskiego Adama Myrdy, który przez lata wspierał rozwój sportu w naszym regionie.