Od wielu lat, głównym wydarzeniem w Gminie Chocianów są Dni Jagody i co do tego nikt nie ma wątpliwości. Jagodowe show, szczególnie po przeniesieniu do Parku Miejskiego stało się jedną z wizytówek Chocianowa. To jednak nie jedyna impreza, którą możemy się pochwalić. W najbliższą niedzielę w Chocianowcu odbędzie się druga edycja Traktor-jady, która w poprzednim roku podbiła serca wielu mieszkańców naszego regionu.

Pomysłodawcami takiej imprezy są radny Rady Miejskiej Artur Wandycz, Sołtys wsi Chocianowiec Krzysztof Zdobych oraz Rada Sołecka. - Nad nową edycją zaczęliśmy pracować już dzień po poprzedniej. Ilość pozytywnych komentarzy, które słyszeliśmy od ludzi, jeszcze bardziej nas zmotywowała do działania. Mam nadzieję, że tym razem uda się nam przebić zeszłoroczne wydarzenie - mówi Artur Wandycz, radny Rady Miejskiej w Chocianowie.

O to z całą pewnością nie będzie łatwo, bo wydarzenie szybko nabrało rozgłosu i o Chocianowcu dowiedzieli się nie tylko mieszkańcy Gminy Chocianów, ale także całego Dolnego Śląska. Rok temu na polu za Wiejskim Ośrodkiem Kultury organizatorzy przygotowali liczne atrakcje w tym m.in. pokaz traktorów, maszyn rolniczych oraz liczne konkursy z nagrodami a wszystko to w towarzystwie muzyki. - Nadaliśmy tej imprezie wyjątkowego klimatu i nie potrzeba było nam muzycznych gwiazd, bo zamiast tego ludzie mogli uczestniczyć w nietypowych konkursach - dodaje radny Wandycz. Najwięcej emocji było przy konkursie toczenia kół od traktora. Ale i toczenie beczek przez dzieci czy konkurs przeładunku drzewa wywoływały emocje. Nie zabrakło testu dla mocarzy. Sprawdzian adresowany do kobiet świetnie się bawiących. 

W tegorocznej również nie zabraknie atrakcji, ponieważ organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcję. Na imprezie będzie obecna także grupa Paintball Głogów Crazy Wolves. Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:00.