Zaczytany Chocianów to akcja czytania bajek zainspirowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego. Dotychczas w sieci pojawiły się dwa nagrania. W tym tygodniu najmłodsi będą mogli posłuchać dwóch kolejnych bajek.

Biblioteka Publiczna w Chocianowie, przy współpracy z Referatem Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki w tutejszym magistracie prowadzi akcję czytania dzieciom bajek. W pierwszym nagraniu, zapowiadającym całą serię dyrektor tutejszej biblioteki Sylwia Kondysz przeczytała dzieciom wiersz Akademii Czytania Bajek. W drugim nagraniu dyrektor Szkoły Podstawowej w Parchowie Kamil Lis przeczytał bajkę "Skradziony domek żółwia".

W najbliższą sobotę, 25 kwietnia oraz niedzielę 26 kwietnia o godzinie 18:30 najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą mogli posłuchać dwóch kolejnych bajek. Tym razem czytaniem zajmą się radni Jerzy Bałecki, który zaprezentuje historię o złotej rybce oraz Paweł Bujak, który przeczyta bajkę o wystawie. Zapraszamy do subskrybowania kanału Gminy Chocianów w serwisie społecznościowym Youtube, dzięki czemu na bieżąco będą wyświetlać się komunikaty o zbliżających się nagraniach.
[KN]