Gościnnym występem w Lubinie nie popisał się 23-latek z gminy Chocianów. W trakcie zakupów ze swoją partnerką, w jednym z lubińskich sklepów z bielizną postanowił wyjąć broń i wymierzyć w ekspedientkę. Co stało za tym zachowaniem? Okazuje się, że powód był bardzo irracjonalny.

"Mieszkaniec gminy Chocianów groził 49-letniej kobiecie pozbawieniem życia. Mierzył do niej przy tym z przedmiotu przypominającego broń. Zatrzymany tłumaczył, że ze swoją partnerką robił zakupy w sklepie z bielizną"
Bał się, że sprzedawczyni obserwuje go jak złodzieja, dlatego wyjął broń i wycelował w ekspedientkę. Ten 23-letni mieszkaniec gminy Chocianów odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem.

"Czuł się (...) obserwowany przez ekspedientkę i zdawało mu się, że ta posądza go o chęć kradzieży. Kobieta chciała tylko doradzić swoim klientom"
- 23-letni mieszkaniec gminy Chocianów groził 49-letniej kobiecie pozbawieniem życia. Mierzył do niej przy tym z przedmiotu przypominającego broń. Zatrzymany tłumaczył, że ze swoją partnerką robił zakupy w sklepie z bielizną. Czuł się przy tym obserwowany przez ekspedientkę i zdawało mu się, że ta posądza go o chęć kradzieży. Kobieta chciała tylko doradzić swoim klientom – relacjonuje aspirant Krzysztof Pawlik.

Za to irracjonalne zachowanie sprawcy grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
[KN]