Dzisiaj po raz siódmy mieliśmy okazję posłuchać kolejnej bajki czytanej dla najmłodszych mieszkańców Chocianowa. Wszystko w ramach akcji "Zaczytany Chocianów". Od wczoraj trwa Tydzień Bibliotek, zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W tym roku ze względu na trudną sytuację epidemiczną konieczne było przeniesienie świętowania do Internetu, a lokalna akcja czytania dzieciom bajek, wymyślona przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego cieszy się dzięki temu dużym zainteresowaniem odbiorców.

Jutro o godzinie 18:30 również będzie można usłyszeć kolejną bajkę z serii "Zaczytany Chocianów"
Do grona czytających dołączyła Iza Szwed z tutejszej Szkoły Podstawowej. Dzięki organizacji Biblioteki Publicznej w Chocianowie we współpracy z Referatem Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów dzisiaj poznaliśmy historię "O Biedronce, która zazdrościła słońcu" (wideo poniżej).

Ta produkcja to 7 film, wcześniejsze również można znaleźć na kanale Urzędu Miasta i Gminy Chocianów: wiersz Akademii Czytania Bajek, "Skradziony domek żółwia", "Bajka o złotej rybce", "Bajka o wystawie", "Rozmyślania łaciatej krówki" oraz "Pies i kość". Jutro o godzinie 18:30 również będzie można usłyszeć kolejną bajkę z serii "Zaczytany Chocianów".
[KN]