Szkoła Podstawowa w Parchowie może poszczycić się sporym sukcesem. W ostatnich dniach placówka pozyskała nowe panele podłogowe prosto od producenta. Jedyny koszt, to koszt ich transportu. Sprawdzamy jak doszło do pozyskania tej darowizny. Okazuje się, że wystarczy poprosić.

"Ostatni raz panele w jednym z budynków szkolnych były wymieniane około 20 lat temu, a ich stan pozostawia wiele do życzenia. Stąd też pomysł, ażeby powysyłać do wszystkich znanych producentów w Polsce prośbę o darowiznę"
Dyrektor parchowskiej podstawówki przy współpracy z pracownikiem administracji szkoły podjął starania, które poskutkowały nowymi panelami podłogowymi o łącznej wartości przekraczającej 10 tysięcy złotych. O dobrej nowinie możemy przeczytać na stronie szkoły na jednym z portali społecznościowych, skąd dowiadujemy się, że "dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły i pani Doroty ze szkolnej administracji udało się pozyskać ok. 200 metrów kwadratowych paneli podłogowych".

"Na prośbę odpowiedziała tylko firma Classen-Pol S.A., informując, iż przekaże szkole 200 metrów kwadratowych paneli w trzech odcieniach. Są to wysokiej klasy panele podłogowe, które posłużą do wymiany podłóg w co najmniej trzech salach dydaktycznych"
- Panele zostały zorganizowane po prostu z potrzeby infrastrukturalnej. Ostatni raz panele w jednym z budynków szkolnych były wymieniane około 20 lat temu, a ich stan pozostawia wiele do życzenia. Stąd też pomysł, ażeby powysyłać do wszystkich znanych producentów w Polsce prośbę o darowiznę - zdradza szczegóły sukcesu Kamil Lis, dyrektor Szkoły Podstawowej w Parchowie. - Na prośbę odpowiedziała tylko firma Classen-Pol S.A., informując, iż przekaże szkole 200 metrów kwadratowych paneli w trzech odcieniach. Są to wysokiej klasy panele podłogowe, które posłużą do wymiany podłóg w co najmniej trzech salach dydaktycznych - dodaje dyrektor.

"dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły i pani Doroty ze szkolnej administracji udało się pozyskać ok. 200 metrów kwadratowych paneli podłogowych"
Wymogiem był tylko osobisty odbiór własnym transportem, co skłoniło dyrektora by wsiadł za kierownicę wynajętego busa, udał się do producenta z siedzibą w Zwonowicach w województwie Śląskim i przywiózł panele do szkoły. Orientacyjna cena odebranej przesyłki to w sklepach budowlanych 60 - 70 złotych za metr kwadratowy. Gratulujemy!
[KN]