Jak wynika z przesłanego nam plakatu w sobotę na Dni Jagody chętnych dowiezie bezpłatny autobus. Jaką trasą pojedzie oraz o której godzinie wystartuje?

Bezpłatna komunikacja najpierw odwiezie wszystkich uczestników pierwszego Dnia Jagody, który wypada już dzisiaj - w piątek, 24 czerwca. Żółty autobus odjedzie z Chocianowa w nocy z piątku na sobotę o godzinie 2:30 i podąży trasą Chocianów - Parchów - Jabłonów - Parchów - Pogorzeliska - Chocianów.

To właśnie dzisiaj będziemy mieli szansę świetnie się bawić w Chocianowskim Parku Piastowskim, przy Pałacu w ramach "Disco Show" z DeDe Negra, Norbim i Masters. Całość oficjalnie rozpocznie się o 16:00, jednak już dwie godziny wcześniej, o godzinie 14:00 wystartuje strefa dmuchańców. W tym samym czasie zacznie się także parada motocykli, a już o 15:00 otwarta zostanie strefa relaksu (w jej ramach znajdziemy nie tylko scenę z muzyką, telebim, bajki, leżaki, stoiska handlowe i cateringowe czy food trucki). O tej godzinie rozpoczną się także wyścigi aut zdalnie sterowanych, jak również stoisko Klubu Strzeleckiego Glauberyt. Natomiast o 16:00 obejrzymy pokazy straży pożarnej. O 16:10 na głównej scenie obejrzymy zespół folklorystyczny Echo, a o 16:40 występy taneczne dzieci ze SP w Chocianowie. Od godziny 17:00 możemy spodziewać się występów Ogniska Muzycznego RCK, najpierw sekcji wokalnej, a godzinę później koncertu Zespołu Instrumentów Dętych. O 19:00 na scenę wjedzie Norbi, który rozgrzeje atmosferę przed DeDe Negra, która na scenie pojawić się ma o 20:30. Gwiazdą wieczoru, która na scenie pojawi się o 22:10 będzie zespół MASTERS. To jednak nie wszystko, bowiem o 23:20 bawić się będziemy w rytmach Party Warriors Show, a od 20 minut po północy bawić nas będzie dyskoteka DJ TIGER-a i Qki’ego. Zakończenie zaplanowane zostało na godzinę drugą w nocy, co oznacza, że powrót autobusu został dostosowany idealnie dla uczestników Dni Jagody.
 
To jednak nie wszystko, bowiem żółty, bezpłatny autobus już w sobotę, 25 czerwca wyruszy z Dworca PKS Lubin o godzinie 13:30, aby zgarnąć na swojej trasie chętnych do udziału w jutrzejszych Dniach Jagody. W swojej trasie zahaczy o Oborę, Szklary Dolne, Trzmielów, Brunów, Żabice, Ogrodzisko, Żabice, Michałów, Trzebnice, Chocianowiec, Raków by ostatecznie dojechać do Chocianowa.

Przypomnijmy, że w sobotę, 25 czerwca czekać będzie na nas KABARETOWISKO!! Już od godziny 12:00 wystartuje DUATLON JAGODOWY, czyli bieg+rower+bieg. Od godziny 14:00 swój początek będą miały: stoiska z jagodowymi potrawamiLASER TAG oraz strefa z dmuchańcami dla najmłodszych. Dwie godziny po południu otworzą się także stoiska Klubu Strzeleckiego GLAUBERYTKlubu ZAGŁĘBIE LUBINWojsk Obrony Terytorialnej, a także KRUSStrefy Relaksu (dmuchańce, scena z muzyką, telebim, bajki, leżaki, stoiska handlowe i cateringowe oraz food trucki) i Starożytnego Obozu RycerskiegoOd godziny 15:00 obejrzymy pokazy straży pożarnej i "Tuning Zlot Low Silesia". Również o tej godzinie oficjalnie rozpocznie się drugi Dzień Jagody, dlatego później możemy spodziewać się prawdziwych atrakcji: Zespołu Pieśni i Tańca ŁASTIWOCZKA od 15:30, występu uczniów z Ogniska Muzycznego RCK oraz lokalnych muzyków od 16:00, występu wokalnego Julii Sitko od 17:00, występu dzieci z RCK – AVATAR od 17:30 oraz wręczenia nagród w konkursie na jagodowe potrawy o godzinie 18:00Od 18:30 czeka na nas ZUMBA TEAM Joanna&Magdalena, a od 18:50 zespół Nemesis. Prawdziwe kabaretowe show rozpocznie się o 19:45 od występu kabaretu Ciach. O 21:00 wystąpi Jerzy Kryszak, a od 21:00 teatr Avatar. To jednak nie wszystko, bo o 22:30 zapraszamy na występ Tomasza Karolaka i jego pączki w tłuszczuPo tych scenicznych ekscytacjach do 2:00 w ramach Dyskoteki Dorosłego Człowieka zabawią nas DJ Tiger i Qki.

Także po tym dniu, tym razem o godzinie 3:00 bezpłatna komunikacja odwiezie uczestników trasą Chocianów - Parchów - Jabłonów - Parchów - Pogorzeliska - Chocianów, abyśmy w niedzielę, 26 czerwca wszyscy mogli odpocząć bezpiecznie w domach. Zapraszamy do wspólnej zabawy!