W nocy z czwartku, 23 listopada na piątek, 24 listopada w Chocianowcu w jednym z budynków wielorodzinnych wybuchł pożar. Dziś jedno jest pewne! Już dwie rodziny otrzymały pomoc finansową zebraną za pośrednictwem zbiórki internetowej zainicjowaną przez Klub Radnych Chocianów 2023. Kolejne ponad 6 tysięcy złotych przekazał radny Artur Wandycz.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że "Pierwsza pomoc trafia do pogorzelców" (kliknij link). Radni Artur Wandycz oraz Marcin Ślipko osobiście wręczyli pierwszej z trzech rodzin sześć tysięcy złotych z osiemnastu zebranych na portalu zrzutka (czytaj: "Zbiórka dla poszkodowanych w nocnym pożarze trwa!").

Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Chocianów 2023 założył zbiórkę na portalu internetowym, urzędnicy z chocianowskiego magistratu na szybko zebrali i wpłacili tysiąc złotych, a Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz wpłacił całą swoją dietę - informowaliśmy wówczas.
Mieszkańcy odpowiedzieli bardzo chętnie, bo dokonali ponad sto wpłat. Łącznie wpłacający zebrali 18 tysięcy 30 złotych, co oznacza, że do każdej z rodzin ma trafić po 6 tysięcy 10 złotych. Dwie rodziny już otrzymały to wsparcie, co mamy udokumentowane na zdjęciach (fotografie poniżej).