Przyglądamy się piłkarskim zmaganiom drużyn z naszej gminy. Na murawy wybiegli piłkarze Stali Chocianów, Arki Trzebnice, Relaksu Szklary Dolne i Victorii Parchów. Pauzowali zawodnicy Kryształu Chocianowiec. Już w najbliższy weekend kolejne pojedynki!

Nie będą miło wspominać ostatniego weekendu zawodnicy Stali Chocianów. Występujący w klasie okręgowej podopieczni Huberta Urbańskiego przegrali kolejne spotkanie, tym razem z Pogonią Góra aż 1:5. Chocianowianie po 6 kolejkach plasują się na 10. pozycji w tabeli z dorobkiem 8. punktów, na które składają się po dwie wygrane, remisy i porażki. Sporo lepiej od pierwszej drużyny "Stalówki" radzą sobie jej rezerwy, które w minionej kolejce klasy B pokonały na wyjeździe LZS Koźlice 7:4. Fantastyczną formę podtrzymuje również Arka Trzebnice, dla których wydaje się, że nie ma równych w tej lidze i awans do A-klasy będzie tylko kwestią czasu. Tym razem zawodnicy z Trzebnic przejechali się po Victorii Parchów aż 10:1. 

- Niestety, rezultat ten okupiliśmy kolejną poważną kontuzją. W wyniku złamania ręki, Sebastian Burda pozostanie poza grą na dłuższy czas - podsumowują spotkanie działacze Arki.
Cztery bramki zobaczyliśmy w meczu Kuprytu 02 Sucha Górna - Relaks Szklary Dolne. Czytając relację klubu ze Szklar, pierwsza połowa układała się właśnie pod ich dyktando.

- Pierwsza połowa to festiwal niewykorzystanych sytuacji oraz kuriozalny rzut karny. Oddaliśmy ok. 10 strzałów na bramkę przeciwnika - w bramce dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy, ale też wiele z tych strzałów było mocno niecelnych. Pierwszy cios zadali gospodarze, strzelając ciekawą bramkę z narożnika pola karnego - donoszą działacze Relaksu.
Goście jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania, a chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut gry byliśmy świadkami ciekawej sytuacji.

- Ciekawym akcentem zakończyła się sytuacja z rzutem karnym dla gospodarzy. Po pierwsze, czy był rzut karny? Tu zdania są podzielone, po drugie - chyba nigdy w swoim życiu jeszcze nie widziałem, aby rzut karny skończył się rzutem pośrednim. Napastnik gospodarzy ustawił piłkę na 11m, strzela i... I rozlega się gwizdek sędziego - zawodnik oddał strzał przed gwizdkiem sędziego, mamy zatem karniaka rzutu karnego. Sędzia daje sygnał, zawodnik strzela i... I znów sędzia dopatrzył się nieprawidłowości, tym razem przed oddaniem strzału, inny zawodnik gospodarzy wbiega w pole karne! Kuriozum, sędzia wskazuje na rzut pośredni - nie ma więc bramki z karnego - czytamy na profilu Relaksu.
Po przerwie goście oddali pole gry gospodarzom, którzy w wyniku tego wyszli na prowadzenie w 88. minucie gry. Gracze ze Szklar Dolnych grali do końca i rzutem na taśmę doprowadzili do wyrównania. W tej kolejce B-klasy pauzował Kryształ Chocianowiec.

Klub Kibica zaprasza!

Wielkimi krokami zbliża się kolejne spotkanie,które Klub Sportowy "Stal" Chocianów rozegra w niedzielne popołudnie z KS Chojnowianka Chojnów.

- Mecz zapowiada się niezwykle emocjonujący a na trybunach konkretny kibicowski "ogień" - przekazują kibice. - Jeśli chcecie się przekonać to koniecznie przybywajcie na stadion ! Namawiajcie niezdecydowanych, pamiętajcie o barwach i lecimy z głośnym fanatycznym dopingiem! - zachęcają!
My również zapraszamy do udziału w tym pięknym sportowym wydarzeniu i wspieraniu klubu z Chocianowa!