Dzieci z Gminy Chocianów chętnie biorą czynny udział w spotkaniach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Chocianowie. Czas jesieni nie musi się nam kojarzyć z nudą i złym samopoczuciem. Dowodem na to są uśmiechy dzieci i efekty ich pracy podczas takich eventów.


Biblioteka Publiczna prężnie działa i nie zamyka się jedynie na działalność w mieście. W ostatnim czasie przedstawiciele placówki odwiedzili dwie wsie w gminie- Parchów i Trzebnice. Nie były to zwykłe spotkania. Na jednym z nich dzieci mogły zaznajomić się z nową technologią i doświadczyć jak sterować nowoczesną maszyną, a na drugim tworzyć piękne jesienne dekoracje.

- Cieszy nas, że dzieci czynnie i z wielkim zaangażowaniem biorą udział w spotkaniach i przede wszystkim są bardzo zadowolone i ciekawe. Widać, że to co robią podczas zajęć sprawia im ogromną radość- mówi Dyrektor Sylwia Kondysz.

Robot "odwiedził" Punkt Przedszkolny w Parchowie. Każdy miał okazję go poznać i sprawdzić jego możliwości. Oczywiście wszyscy uczestnicy prowadzili zgodnie z przepisami i nikt nie przekroczył dozwolonej prędkości.

Natomiast w trzebnickiej filii dzieci tworzyły piękne jesienne dekoracje. Były one bardzo zaangażowane w swoja pracę i dumne z tego co razem, wspólnymi siłami, przygotowywały. Młodzi czytelnicy biblioteki pomogli stworzyć piękną atmosferę. Jest teraz kolorowo, po prostu... jesiennie.