Blisko pół tysiąca osób wzięło udział w ubiegłorocznym, XIX Dniu Olimpijczyka w Chocianowie. Przed nami tegoroczna, 20 edycja. Jak będą wyglądały obchody w tym roku?

O poprzednich uroczystościach przeczytacie na naszym portalu w artykułach: "Za nami XVIII Dni Olimpijczyka" oraz "Dzień Olimpijczyka w Chocianowie (galeria zdjęć)". Na XX Dzień Olimpijczyka, który już w najbliższy weekend w naszej gminie zapraszają organizatorzy, Zespół Szkół w Chocianowie, Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie, Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów, Stowarzyszenie "Mała Ojczyzna" Chocianów, Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej w Chocianowie oraz Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie. Start imprezy w sobotę, 2 października.

- W tym dniu zapraszamy miłośników biegania w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych. Natomiast w hali widowiskowo-sportowej w Chocianowie, ul. Kasztanowa 5 czekać będą atrakcje m.in. w postaci dmuchanych urządzeń zabawowych czy kącika animacji. Zapraszamy do udziału w biegach oraz do świętowania Jubileuszu! - informują pracownicy Regionalnego Centrum Kultury.
W planie imprezy uroczyste otwarcie i wkopanie kamienia węgielnego pod budowę Skweru Polskich Olimpijczyków w Chocianowie o godzinie 12:00 i piknik edukacyjno-rekreacyjno-sportowy od godziny 12:30, a w trakcie pikniku biegi dla najmłodszych: o godzinie 12:30 bieg przedszkolaka i o godzinie 12:40 XXII Gminne Biegi Przełajowe Dzieci Szkół Podstawowych klas 1-3 (na oba zapisy odbywać się będą w dniu zawodów od godziny 11:00).

- O godzinie 13:00 wystartuje V Bieg o Puchar Olimpijczyków oraz XVI Mistrzostwa Chocianowa w Biegach Długich na dystansie 6,3 kilometra. Na tę imprezę zapisy odbywają się elektronicznie na stronie http://feniks-timing.pl, a oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi o godzinie 14:00 - informuje Piotr Machoń, współorganizator imprezy.
Patronat nad imprezą objęły Polski Komitet Olimpijski, Regionalna Rada Olimpijska we Wrocławiu, Powiat Polkowicki i Gmina Chocianów. Wśród sponsorów znaleźli się także Metal Work, Sitech, Volkswagen Motor Polska, Nadleśnictwo Chocianów, Wrzosowa Kraina, GS Smulders, Usługi geodezyjne, TOPS oraz chocianowski oddział partnerski Insur Invest.