- Drogie Mamy, wszystkim Wam z okazji dzisiejszego święta życzę przede wszystkim zdrowia, radości szczęścia i wytrwałości - rozpoczął swój dzisiejszy wpis Burmistrz Tomasz Kulczyński. To właśnie dzisiaj szerokim strumieniem, ze wszystkich stron płyną życzenia, uściski i prezenty. Wszystko w kierunku Mam, dziś bowiem jest Dzień Matki.

Jak co roku, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Początki dzisiejszego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. O życzeniach pamiętał także Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński.

- Bycie mamą to trudna ale jakże piękna misja- którą zdajecie na 6 z plusem. Jesteście gdy dzieci chorują, gdy mają troski i zmartwienia, stajecie na wysokości zadania zawsze dając wszystko z siebie, jesteście dla Waszych dzieci prawdziwą ostoją. W ten dzień doceniamy wszystkie Mamy i z tej okazji przesyłam Wam mnóstwo miłości i wyrazów uznania - przekazał włodarz Chocianowa za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Cały wpis znajdziecie na stronie Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Z tej okazji także nasza redakcja przyłącza się do tych życzeń i składa wiele serdeczności Wszystkim Mamom!