Deszczowa pogoda nie wystraszyła mieszkańców zainteresowanych wzięciem udziału w projekcie pn. Aktywni Mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów, którego organizatorem był Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński , Regionalne Centrum Kultury oraz LGD Wrzosowa Kraina.

Mieszkańcy dokonywali zapisów już od godziny 10:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie. Wszyscy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w ,,Marszu Seniora'' otrzymali kije nordic walking oraz numery startowe.

Chłód, deszcz i wiatr nie przeszkodziły w pokonaniu dystansu 2,5 km. Wszyscy uczestnicy zmoknięci, ale z uśmiechem na ustach przekroczyli linię męty. Wśród uczestników został wylosowany miejski rower, który trafił do mieszkańca gminy Chocianów Franciszka Drabczyka, a każdy kto pokonał trasę otrzymał od organizatorów pamiątkowy medal oraz drobne nagrody rzeczowe.
Celem wydarzenia było m.in. propagowanie aktywnego trybu życia, integracji międzypokoleniowej oraz podnoszenie świadomości w temacie zdrowia oraz aktywności fizycznej. Pomysł na realizację grantu wziął się z obserwacji i wniosków podczas działalności Regionalnego Centrum Kultury, który realizował zadania dla osób w każdym wieku.

-Seniorzy chętnie uczestniczą w wydarzeniach, kursach organizowanych w ciągu roku, nie tylko kulturalnych, ale też skierowanych na nabywanie nowych umiejętności, np. obsługi komputera czy sportowych: nauka i udział w zajęciach nordic walking- mówiła Krystyna Kozołup Dyrektor RCK .

Z inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w ramach projektu zostały zakupione dwa duże urządzenia dmuchane. Wielu mieszkańców zauważyło, że od czasu objęcia przez Tomasza Kulczyńskiego funkcji Burmistrza dużo więcej dzieje się w gminie Chocianów , a to za sprawą licznych imprez czy zawodów sportowych.

- Przy każdym wydarzeniu myślimy zawsze o najmłodszych mieszkańcach gminy, dlatego też zakupiliśmy urządzenia dmuchane dla własnego użytku. Celem podjętych działań jest gromadzenie środków trwałych w gminie - mówi Tomasz Kulczyński.

-Nie jest to tajemnicą, że pewne działania są pomysłem mojej żony, która tak jak ja dostrzega braki w gminie Chocianów. - dodaje Burmistrz.