Kolejne Mistrzostwa Polski w Futsalu zawitają do Chocianowa. Tym razem, w najbliższą sobotę, 29 lutego na naszym parkiecie w hali widowiskowo-sportowej zmierzą się oldboje - górnicy i ich przyjaciele. To już dziewiąte mistrzostwa, a organizatorami tych zmagań będą: Regionalne Centrum Kultury, Wrzosowa Kraina, Staropolanka oraz Stowarzyszenie MADNESS, które wystąpi w roli gospodarza pod nazwą Madness Stal Chocianów.

Wśród występujących obok gospodarzy znajdą się reprezentanci braci górniczej i ich przyjaciół z drużyn KWK Pniówek z Pawłowic, WZZ Sierpień '80 KWK Halemba z Rudy Śląskiej, KWK Sośnica Gliwice z Gliwic, ZG Rudna z Polkowic i ZG Lubin z Lubina, a także lubiński My Travel oraz SPN PAOLO z Gorzowa Wielkopolskiego. 

Turniej rozgrywany będzie w dwóch fazach. Pierwsza, grupowa rozpocznie się o godzinie 14:00. Wśród rozlosowanych znaleźli się, w grupie A gospodarze Madness Stal oraz SPN Paolo, ZG Rudna i KWK Pniówek. W grupie B zagrają WZZ Sierpień '80 KWK Halemba, My Travel, ZG Lubin oraz KWK Sośnica Gliwice. W drugiej rundzie, play-off zobaczymy łącznie 8 pojedynków. Po eliminacjach grupowych od godziny 17:15 w ćwierćfinale spotkają się wszystkie drużyny według rozdzielnika: pierwsza z grupy A z czwartą z grupy B, druga z grupy A z trzecią z grupy B, druga z grupy B z trzecią z grupy A oraz pierwsza z grupy B z czwartą z grupy A. 

Mecze półfinałowe odbędą się kolejno o godzinie 18:25 oraz 18:40, mecz o trzecie miejsce o godzinie 19:00, zaś finał o 19:20. Wszystkie mecze trwać mają minimum 11 minut z czego ostatnia minuta będzie zatrzymywana, jeśli będzie wymagać tego sytuacja na boisku. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński. 
[KN]