Wakacje dobiegają końca, ale przed nami jeszcze moc atrakcji. W ten weekend każdy mieszkaniec Gminy Chocianów znajdzie coś dla siebie.

W sobotę kolejna odsłona lubianych przez mieszkańców Wieczorków z Muzyką Klasyczną w Parku Miejskim w Chocianowie, gdzie można miło spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną, czy też zrelaksować się na leżaku i posłuchać muzyki w urokliwym klimacie, jakie stworzyły girlandy zawieszone wzdłuż alejek. Jak zwykle wieczór z muzyką klasyczną zacznie się o 18:00 i potrwa do 22:00.

W niedzielę 1 września zapraszamy z kolei już od wczesnych godzin porannych, kiedy to Burmistrz Tomasz Kulczyński wraz z radnymi, jednostką straży pożarnej i ks. Zbigniewem Szymerowskim oraz mieszkańcami, po raz pierwszy w historii Chocianowa, będzie obchodził wybuch II Wojny Światowej. Celem wydarzenia jest upamiętnienie pierwszych ofiar, które zginęły w atakach bombowych w Wieluniu. Obchody rozpoczną się o 4:40 na Placu Wolności.

Kolejną niewątpliwie świetną rozrywką będzie druga już edycja Traktor-jady w Chocianowcu. Na imprezę w Chocianowcu zaprasza Państwa Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński wraz z Radnym Arturem Wandycz, Sołtysem wsi Chocianowiec Panem Krzysztofem Zdobych i Radą Sołecką. Przewidziane są darmowe atrakcje dla najmłodszych, a także konkursy i zawody dla dorosłych. Na terenie imprezy będą stoiska gastronomiczne i z rękodziełami. Największą atrakcją będzie pokaz maszyn rolniczych i rolnicze show. Start imprezy o godzinie 12:00.

Po weekendzie nie zwalniamy tempa i zapraszamy w imieniu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego na wernisaż. Osoby ceniące sztukę i z duszą artystyczną zachęcamy do odwiedzenia Regionalnego Centrum Kultury. Będzie można ujrzeć prace Alicji Lisowskiej, studentki projektowania na ASP we Wrocławiu. Jej dzieła zobaczyć można 2 września od godziny 18:00.

Zachęcamy do czynnego udziału w imprezach.