O tytuł Mistrza Polski Górników i ich Przyjaciół w piłce siatkowej na Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie walczy dzisiaj 10 drużyn. Do naszej gminy przyjechały m.in. drużyny z Głogowa, Lubina, Zielonej Góry, Leszna, Rybnika, Chojnowa, Wrocławia i Sosnowca. Wszystko za sprawą Madness Chocianów.

Do godziny 17:00 na hali przy ulicy Kasztanowej w Chocianowie trwają dzisiaj, 4 października zawody siatkarskie, na które każdy może wejść by obserwować zmagania drużyn z całej Polski. Do godziny 13:50 będzie można podziwiać pojedynki w fazie grupowej, gdzie swoje umiejętności weryfikują w grupie A: SMS Amator z Głogowa, Junkersi Volleyball Team z Lubina, Random Mode z Zielonej Góry, Fenix Volley z Leszna oraz AKS Nord LSK z Rybnika, zaś w grupie B: Zryw Stary Łom z Chojnowa, Copi i Przyjaciele z Lubina, Zenit Kozanoov z Wrocławia, Lespin Volley z Leszna i Volley Team Błyskawica z Sosnowca.

- IX Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół w Chocianowie rozpoczęte. Dojechało 10 drużyn tak jak planowaliśmy, drużyny z całej Polski począwszy od okolic, czyli Lubina, Głogowa, Zielonej Góry, Wrocławia, jak i chłopaki ze Śląska i Zagłębia, Rybnik i Sosnowiec. Wszystkie drużyny dojechały - mówi Wojciech Chmielewski, główny organizator zawodów. - Poziom bardzo wysoki, jak na amatorów. Gramy w grupach systemem każdy z każdym, 2 grupy po pięć drużyn, cztery najlepsze drużyny awansują do fazy ćwierćfinałowej, no i wtedy przegrany już odpada. Jesteśmy zadowoleni, że udało się nam wszystko tutaj dograć w kwestii organizacyjnej, a teraz kwestia zawodników, żeby już odpowiednio zagrali i byli zadowoleni. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na ciekawe mistrzostwa, myślę, że będą zadowoleni, gdy zobaczą jak prawdziwa siatkówka wygląda - dodaje inicjator i organizator tej imprezy, Wojciech Chmielewski.
To już dziewiąta edycja turnieju, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Madness Chocianów. Partnerami imprezy są: Regionalne Centrum Kultury w Chocianowie, LGD Wrzosowa Kraina oraz Staropolanka. Partnerem technicznym jest piłkarski sklep internetowy Zina, zaś partnerem medialnym lokalna telewizja Chocianow.TV. Wszystkich fanów piłki siatkowej serdecznie zapraszamy do kibicowania.
[KN]