Kolejne w tym roku zawody konne odbyły się w Szklarach Dolnych za sprawą zaangażowania i świetnej organizacji ze strony Jazdy konnej i hipoterapii "Promyk". Ze względu na obostrzenia sanitarne udziału w tej imprezie nie mogła wziąć publiczność, dlatego materiał filmowy z tego wydarzenia przygotowała lokalna telewizja internetowa Chocianow.tv, zapraszamy do obejrzenia relacji wideo poniżej.

Hubertus lub hubertowiny to święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego. Nazwa pochodzi od świętego Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest 3 listopada. Z tej okazji Jazda konna i hipoterapia "Promyk" zorganizowała dzisiaj w Szklarach Dolnych zawody jeździeckie.

Zawody cieszą się zawsze dużą popularnością, o czym świadczą pełne listy startowe. Jeźdźcy mogli wziąć udział łącznie w 6 konkurencjach: Debiuty (14 zawodników na liście startowej), Mini LL (26 zawodników na liście startowej), 90 cm (9 zawodników na liście startowej), 100 cm (8 zawodników na liście startowej), konkurs potęgi skoku (3 zawodników na liście startowej), konkurs sprawnościowy przebierany (19 zawodników na liście startowej) oraz slalom wokół tyczek (16 zawodników na liście startowej).

W związku z obostrzeniami, które obowiązują od wczoraj, o czym pisaliśmy w artykule "Chocianów w czerwonej strefie", dzisiejsze zawody nie mogły odbyć się z udziałem publiczności, dlatego lokalna telewizja Chocianow.tv uchwyciła okiem kamery tę imprezę. Zapraszamy do jej obejrzenia poniżej.
[KN]