Wielkimi krokami zbliża się jutrzejszy Wielki Chocianowski Mecz Charytatywny, zaplanowany na sobotę, 29 maja. Impreza organizowana pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego to połączenie zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Dziecka ze zbiórką pieniędzy dla znanego już chyba w całej gminie Bruna, który czeka na operację rączki.

O tej imprezie pisaliśmy już wielokrotnie, ostatni raz w artykule "Wiosenne porządki zacznij od kuchni". Dziś wracamy do tego tematu, ponieważ wiemy o kolejnych atrakcjach czekających jutro od godziny 12:00 na uczestników tej imprezy.

- Z nowości mamy dla Was Archer Tag. Jest to nowa forma sportowa podobna do paintball-a. Zamiast markerów i kulek z farbą, będziemy używać łuków i bezpiecznych strzał z gąbkami, zamiast grotów. Gra jest połączeniem rywalizacji z dobrze nam znaną grą w dwa ognie - czytamy na profilu Regionalnego Centrum Kultury.
Oprócz tej nowości zaplanowanej między 13:00 a 18:00 będą także występy uczniów ogniska muzycznego do obejrzenia i posłuchania między 15:30 a 16:30. Od samego początku (od godziny 12:00) coś smacznego znajdą dla siebie miłośnicy burgerów, z kolei o godzinie 13:30 rozpocznie się Wielki Chocianowski Mecz Charytatywny pomiędzy drużynami Madness Chocianów i Oldboy Stal Chocianów.

Przy okazji meczu organizatorzy przewidują także atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Będą dmuchańce, koniki, kucyki, wata cukrowa, popcorn, żywe maskotki, malowanie twarzy, bańki mydlane i dmuchana scena. To jednak nie wszystko, bowiem także starsi znajdą coś dla siebie, m.in. paintball oraz motocykle. Oprócz tego Ochotnicza Straż Pożarna zapowiada także niespodziankę - pisaliśmy w artykule "Charytatywnie zagrają dla Bruna".
Najmłodszych uczestników tej imprezy może także zainteresować przewidziany przez organizatorów pokaz ula edukacyjnego. Kibicom Stali Chocianów natomiast ten dzień urozmaici pojedynek Stali Chocianów z Mewą Kunice, który na stadionie rozpocznie się o godzinie 16:00. Warto pojawić się jutro na stadionie.