W marcu rozpoczną się sportowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki ręcznej dla dzieci (dziewczynki i chłopcy) w wieku od 5 do 8 lat. Zajęcia organizowane będą przez Akademię Sportfuture założoną przez Kaję Załęczną, byłą zawodniczkę Zagłębia Lubin.

Jutro w hali przy ul. Szkolnej odbędą się treningi pokazowe, w których udział wezmą dzieci z chocianowskich przedszkoli. Pierwsza grupa zacznie o godzinie 8, druga o godzinie 9 rano. Organizatorzy liczą, że obserwatorami zajęć będą rodzice, którzy myślą o wysłaniu swoich dzieci właśnie na takie treningi.

- Mam nadzieję, że frekwencja dopisze i będziemy mogli „zarazić” piłką ręczną dzieci z Chocianowa – mówi była reprezentantka Polski w piłce ręcznej kobiet Kaja Załęczna - przed nami 2 godziny świetnej zabawy, rozwoju sportowego oraz poznawania piłki ręcznej. Piłka ręczna jest sportem bardzo widowiskowym i dynamicznym, tutaj się nie czeka na piłkę tylko trzeba o nią walczyć i przy tym dużo biegać. Chcemy zobaczyć, czy dotrzemy do rodziców z naszą ofertą i przekonamy dzieci do uczestnictwa na nasze zajęcia przez cały rok – dodaje.

Zajęcia to nie tylko same treningi sportowe dwa razy w tygodniu, ale również imprezy dodatkowe tj. trening z mistrzem, eskorty podczas meczów Zagłębia Lubin, turniej świąteczny Sportfuture Cup czy podsumowujące zajęcia rodzinny piknik oraz wyjazd na obóz sportowy. Przez cały luty prowadzone będą zapisy, a w marcu rozpoczną się pierwsze zajęcia, które odbywać się będą w Chocianowie w każdy poniedziałek i czwartek. Pierwsze zajęcia są darmowe, wystarczy przyprowadzić dziecko i zobaczyć, czy będzie nimi zainteresowane.

Zapisy oraz informacje prowadzone są drogą elektroniczną biuro@sportfuture.pl lub telefonicznie pod numerem 502 13 14 04. Akademia zaprasza również do zapoznania się z ofertą na www.sportfuture.pl.

[KN]