Przez cały wrzesień prowadzone były zapisy na zajęcia organizowane przez firmę „Klockoteka”. Już w najbliższy piątek w Regionalnym Centrum Kultury w Chocianowie rozpocznie się cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-12 lat pt. „Robotyka i programowanie”.

Warsztaty z robotyki to innowacyjne zajęcia, które rozwijają kompetencje techniczno-informatyczne i wprowadzają maluchy w świat przedmiotów ścisłych. Zajęcia poprzez zabawę kształtują umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną, rozwijają sprawność manualną oraz wprowadzają do programowania w prosty, intuicyjny sposób.

Podczas warsztatów uczestnicy w zespołach 2 osobowych konstruują własne roboty, a następnie ożywiają je, tworząc program. Graficzny, intuicyjny język pozwala nawet najmłodszym zgłębiać tajniki programowania oraz strukturę algorytmów. Przede wszystkim jest to wspaniała zabawa wywołująca szeroki uśmiech na twarzy dziecka.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.klockoteka.pl oraz pod numerem 535-577-511 lub w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury.