Dzięki staraniom Dyrektora Szkoły Podstawowej w Parchowie, Kamila Lisa, przy współpracy z Dolnośląskim Okręgowym Związkiem Rugby oraz Polskim Związkiem Rugby, już niedługo w SP Parchów ruszy program "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży - Rugby Tag", który jest dofinansowany ze środków MSiT.


W tym roku Ministerstwo przeznaczyło na ten cel rekordową dotację w wysokości 1 500 000 zł. Tegoroczna edycja programu odbywa się w jedenastu województwach, w tym na Dolnym Śląsku, m. in. w Gminie Chocianów. Zajęcia w szkole w Parchowie, po odbytym przeszkoleniu, poprowadzi nauczyciel wychowania fizycznego - pani Ala.

Rugby Tag to jedna z odmian rugby - bardzo popularna w Irlandii. Zasady gry są nieco inne niż w przypadku Rugby. Z założenia jest to sport bezkontaktowy, nie występują elementy ataku na zawodnika. Biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Rugby Tag uczy gry zespołowej i koordynacji ruchowej, a przy tym jest świetną zabawą.


Na profilu Szkoły Podstawowej w Parchowie można dowiedzieć, się, że dzieci będą mogli już niedługo przystąpić do rozgrywek Szkolnej Ligii Rugby Tag.