Karatecy pochodzący z Chocianowa w ostatnim czasie zdobywają kolejne laury. Nie inaczej było w ubiegły weekend. Zawodnicy Karate Tradycyjnego Chocianów Sento-kan stawali na podium w Szczecinie, zaś chocianowianka Milena Różańska z Lubińskiego Klubu Karate Kyokushin we Wrocławiu.

Karate w Chocianowie to sport, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Reprezentanci tutejszego klubu zdobywają najwyższe laury w zawodach, w których biorą udział. Nie inaczej było także ostatnio w Szczecinie.

Wspaniała atmosfera, spotkanie przyjaciół z całej Polski. Niesamowite emocje, zdrowa rywalizacja, wspaniała przygoda, medale, podium, dyplomy - to wszystko mieliśmy na Turnieju w Szczecinie, które organizował Klub Pomerania Szczecin - przekazali trenerzy chocianowskiego klubu.
Łącznie ze Szczecina przyjechały 4 medale: 1 srebrny i 3 brązowe. Najlepiej poradziła sobie Amelia Sawajda, która zdobyła srebro w konkurencji kata. Trzecie miejsca podium należały do Mai Szydlik (dwa brązowe medale: w konkurencji kata oraz kumite), a także do Beaty Olewicz (brąz w konkurencji kata). Tuż za podium uplasowała się Hania Graczyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Międzynarodowy sukces chocianowianki na 36 Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

Z kolei we Wrocławiu w ubiegły weekend odbyły się trzydzieste szóste Mistrzostwa Europy, z których z brązowym medalem do domu wróciła Milena Różańska z Chocianowa. Młoda reprezentantka Lubińskiego Klubu Karate Kyokushin trenująca tam już od 3 lat (wcześniej pierwsze kroki stawiała w chocianowskim Sento-kan), prywatnie uczennica klasy 5b Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie, zajęła trzecie miejsce w kumite kadetek.

MILA brązową medalistką Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. 20-21 maja 2023 roku we Wrocławiu odbyły się 36 Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, w których udział wzięło 740 zawodników z 26 państw. Lubiński Klub Karate Kyokushin reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli następujące miejsca: Milena Różańska 3 miejsce w kumite kadetek, Norbert Kurzawski 4 miejsce kata juniorów, Laura Oblej 5 miejsce kumite młodziczek, Oliwia Kurzawska 8 miejsce kata kadetek - przekazali działacze Lubińskiego Klubu Karate Kyokushin. - Trenerem i sekundantem naszych zawodników był sensei Ryszard Semik - dodali w mediach społecznościowych.
To kolejny, po złotym medalu w Brennie, sukces chocianowianki, a jak ustaliliśmy, to nie koniec zmagań, bowiem już 10 czerwca zmierzy się w VI Memoriale Masutatsu Oyamy w Dzierżoniowie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Miłośnicy sportów walki z naszej gminy nie muszą jednak jechać aż do Dzierżoniowa. Tego dnia odbędzie się bowiem także turniej organizowany przez tutejszy klub karate, o czym już niebawem więcej przeczytacie na naszym portalu.