Jest piątek, 9. października i 283. dzień roku. Imieniny obchodzą Arnold i Dionizy. Dzisiaj w kartce z kalendarza swoje miejsce ma Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego oraz Międzynarodowy Dzień Pisania Listów.

Święto obchodzone corocznie 9 października, ustanowione przez wyspecjalizowaną organizację ONZ, Światowy Związek Pocztowy w 1969 roku na kongresie UPU w Tokio w Japonii. Data nie jest przypadkowa – 9 października 1874 został podpisany na konferencji w Bernie Traktat Berneński, powołujący do życia, jedną z najstarszych organizacji międzynarodowych, Światowy (Powszechny) Związek Pocztowy. W Światowy Dzień Poczty obchodzony jest również w Polsce (od 1956 roku) "Dzień Znaczka", wydano wówczas okolicznościowy bloczek z podobiznami Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta.

Dzisiaj rozpoczyna się także Tydzień Pisania Listów, który potrwa do 15 października. Z tej okazji wszystkim pracownikom poczty i innych instytucji zajmujących się przesyłem korespondencji, a także miłośnikom epistoł i wszelkiej maści listów oraz pocztówek życzymy udanego świętowania.
[KN]