Cała impreza rozpocznie się o godzinie 14:00, a w planach są ponad 4 godziny świetnej zabawy. Mowa oczywiście o jutrzejszym festynie na hali dawnego gimnazjum (przy ulicy Kasztanowej 5). Także dzisiaj możemy ujawnić kolejne niespodzianki, jakie czekają uczestników sobotniego Festynu Rodzinnego na Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie, który swoim patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński.

Start o godzinie 14:00, a wśród atrakcji kino bajka dla dzieci i seans dorosłych, występy na szarfach znanej w naszej gminie akrobatki powietrznej Nadii Kulbackiej, o czym pisaliśmy wczoraj w naszym artykule "Kolejna odsłona sobotnich atrakcji". Oprócz tego także darmowe dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy i balony dla najmłodszych, o czym informowaliśmy w artykułach: "Przed rozpoczęciem roku szkolnego kino zawita do Chocianowa" i "Ostatnia sobota wakacji usiana atrakcjami".

Atrakcji będzie jeszcze więcej!

Tym razem dotarliśmy do informacji, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gier telewizyjnych. Okazuje się, że oprócz Regionalnego Centrum Kultury oraz Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, w organizację imprezy włączyło się także Stowarzyszenie Chocianów 2023.

- Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Festynie Rodzinnym, na który przygotowaliśmy specjalne atrakcje w postaci strefy "retro game", czyli starych gier telewizyjnych, dzięki którym będzie można cofnąć się pamięcią, a w przypadku młodszych uczestników poznać dawne gry - informuje Piotr Machoń, prezes Stowarzyszenia Chocianów 2023. - To jednak nie wszystkie atrakcje, bowiem dla uczniów, którzy już za kilka dni rozpoczynają naukę lub wracają do szkół przygotowaliśmy specjalne upominki - dodaje Piotr Machoń.
Jak się dowiedzieliśmy w akcji szczególnie warto wziąć udział, bowiem podczas imprezy zaplanowana została także zbiórka pieniędzy na małego Teosia, o którym pisaliśmy między innymi w naszych artykułach: "Teoś potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka", a także "Zebrali ponad 14 tysięcy złotych dla Teosia".