Kolejne roczniki mogą nauczyć się gry w tej zyskującej na popularności w Polsce dyscyplinie. Klub Rugby Miedziowi Lubin oraz jego tutejszy oddział Rugby w Chocianowie ruszyli z naborem do grup młodzieżowych. 

W naszej gminie ten sport zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą decyzji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego o rozpoczęciu współpracy z rugbystami z Lubina (czytaj: "Chocianowska murawa ugości II ligę rygbystów", "Liga rugby w Chocianowie wystartowała" oraz "Rugby w Chocianowie także w ferie"). Od kilku lat sumiennie trenują także z chocianowską młodzieżą, a w tym roku chcą skoncentrować się na sekcji żeńskiej.

- W tym roku chcemy się skupić na rozwoju rugby wśród dziewczynek. Mało kto wie, ale nasze Panie to Mistrzynie Europu z 2022 roku, dlatego ten sport jest coraz bardziej popularny wśród dziewczynek i my też chcemy zachęcić najmłodsze damy z naszego regionu do uprawiania rugby - komentuje trener Miedziowych.
Nabór trwać będzie do końca maja. Miedziowi zapraszają roczniki 2006-2007 do grupy Junior oraz roczniki 2008-2009 do grupy Kadet. Co ciekawe otwarte zarówno na chłopców, jak i dziewczynki będą roczniki 2010-2011 w grupie Młodzik, rocznik 2012 w grupie Żak, roczniki 2013-2014 w grupie Mini-Żak oraz roczniki od 2015 i młodsze w grupie Mikrus.

Kontakt z trenerem dostępny jest pod numerem telefonu: 606240596. Więcej informacji oraz potrzebne zgody można znaleźć na stronach rugbystów: https://rugbylubin.pl/service-element/ i https://www.facebook.com/miedziowi.rugbyZachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!