Muszę przyznać, że z dumą stoję przy kolejowej tablicy z napisem CHOCIANÓW. Jeszcze kilka lat temu nikt mi nie wierzył, że nasza mała ojczyzna wróci na kolejową mapę Polski. Bardzo się cieszę – przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński, który dzięki współpracy z Marszałkiem Cezarym Przybylskim, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tymoteuszem Myrdą, Radnym Sejmiku Piotrem Karwanem i Prezesem Kolei Dolnośląskich Damianem Stawikowskim postawił na swoim już w swojej pierwszej kadencji.

Od początku kadencji włodarza Kulczyńskiego w Chocianowie pojawił się nie tylko wysyp inwestycji, napraw i odzyskiwania majątku gminy. Pojawiły się także dobre duszki, które nadają szczególnego charakteru miejscowością turystycznym, do jakiej również aspiruje nasza gmina, dlatego duszka nie może zabraknąć także na nowym peronie, na którym tablica dumnie głosi napis CHOCIANÓW.

W związku z coraz bliższym przyjazdem pociągu, którego historyczny powrót- przejazd testowy/promocyjny planowany jest wstępnie we wrześniu, a regularne kursy w IV kwartale tego roku, prezentuje Wam Kochani naszego nowego dobrego Kolejowego Duszka – zaprezentował Burmistrz Tomasz Kulczyński za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Trwają już także prace rewitalizacyjne przy starych zabudowaniach przydworcowych – dodał szef chocianowskiego samorządu.
Chodzi o budynki, w których swoje miejsce znajdzie Regionalne Centrum Patriotyzmu imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. To właśnie tam pasażerowie Kolei Dolnośląskich będą mogli w bezpiecznych warunkach czekać na przyjazd pociągów. Oprócz tego w tej okolicy powstaną nowe parkingi i skwer, który wpisze się w projekt Chocianowskiego Centrum Przesiadkowego.