- Gratulacje dla sportowców Szkoły Podstawowej w Chocianowie - przekazali w mediach społecznościowych nauczyciele tutejszej podstawówki. Siedmiu zawodników czwórboju lekkoatletycznego reprezentowało naszą gminę podczas finału wojewódzkiego w Oleśnicy.

Antoni Hrynczyszyn, Hubert Mrozowski, Piotr Horoszczak, Mateusz Marszałek, Piotr Krajniak, Karol Siemianowicz i Szymon Wasylik to reprezentanci chocianowskiej podstawówki, którzy awansowali niedawno do wojewódzkiego finału czwórboju lekkoatletycznego w Oleśnicy. Pisaliśmy o tym w naszym artykule "Lekkoatletyczne laury dla uczniów z Chocianowa". W ubiegłym tygodniu zmagali się z najlepszymi zawodnikami Dolnego Śląska.

- W dniu 18.05.2023 r. chłopcy z klas V i VI brali udział w finale wojewódzkim w czwórboju lekkoatletycznym w Oleśnicy. Zajęli VII miejsce, startowało 18 zespołów. Był to ich pierwszy tak poważny start. Spisali się na medal, tym bardziej, że rywalizowali z zespołami ze szkół sportowych z całego województwa dolnośląskiego - podkreślili pedagodzy Szkoły Podstawowej w Chocianowie w swoim wpisie w mediach społecznościowych.
Opiekunem zespołu był P. Jarosław Mołodyński. Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!