Pierwsze Promykowe Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody odbyły się w ostatnią niedzielę w Szklarach Dolnych. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Stajnia Promyk Szklary Dolne. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia.

Zawody były skierowane do jeźdźców i koni rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem. Czterdziestu pięciu jeźdźców na trzydziestu dwóch koniach z różnych stajni podczas łącznie sześćdziesięciu przejazdów wzięło udział w pięciu kategoriach konkursu. Były debiuty (krzyżaki z możliwą asystą trenera), Mini LL (50-60 cm), Mini LL (60-70 cm), LL (90 cm) oraz L (100 cm).

23 sierpnia to taka specjalna dla nas data. Właśnie dzisiaj odbyły się u nas pierwsze zawody w skokach na nowym parkurze. Dziękujemy Gminie Chocianów za dotację, dzięki której mogły odbyć się te zawody. Specjalne podziękowanie składamy też naszym dobrym duchom: panom Mateuszowi Urban, Piotrowi Kasperskiemu, Dariuszowi Bieniek i Łukaszowi Piaseckiemu, którzy wspólnymi siłami stworzyli ten nasz nowy plac. Dziękujemy - mówi Lidia Kozłowska, organizatorka zawodów. - Oczywiście na brawa zasługują też wszyscy nasi promykowi zawodnicy. Gratulujemy przejazdów, była moc! - dodaje Lidia Kozłowska.
Na profilu Jazda konna i hipoterapia "Promyk" na jednym z popularnych portali społecznościowych możemy także dowiedzieć się, że na dniach pojawi się tam post o zapisach na przyszły rok szkolny. Szykują się także małe zmiany organizacyjne w konnych jazdach. Po ubiegłotygodniowym sukcesie organizatorzy planują również kolejne zawody tego typu.
[KN]