- Zazwyczaj było tak, że włodarze przypominali sobie o inwestycjach w roku wyborczym i od wygranych wyborów długo, długo nic lub przedstawiany był program, a później nie był realizowany. Pan pokazuje, że może być i powinno być inaczej. Wielu włodarzy mogłoby się uczyć od Pana, Panie Burmistrzu! - tak mieszkańcy oceniają pracę Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który kilka dni po wygranych wyborach na drugą kadencję od razu zabrał się do pracy na rzecz mieszkańców miasta i gminy Chocianów. Tym razem wpis komentuje budowę obwodnicy miejskiej.

O budowie obwodnicy miejskiej od ulicy Wesołej do Głogowskiej pisaliśmy na naszym portalu m.in. w przedruku wywiadu z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim, który ukazał się w artykule: "TOMASZ KULCZYŃSKI: Nie poprzestanę w swoich staraniach", a także "Radni uhonorowali śp. Starostę Adama Myrdę". Na początku tego tygodnia Burmistrz Tomasz Kulczyński zamieścił wpis, w którym przekazał informacje na temat budowy obwodnicy miejskiej.

Znamy się już tyle lat więc wiecie... co obiecałem zrobię. Co tu robimy? Dopinamy wszelkie kwestie związane z realizacją obietnicy. Obwodnica miejska ul. Wesoła - ul. Głogowska- już niebawem. Dzieje się. Serdecznie dziękuję za każde słowa wsparcia, za te wszystkie rozmowy, za pomysły - przekazał włodarz naszej gminy publikując nagranie wideo (do obejrzenia poniżej).
(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Przypomnijmy, że budowana trasa będzie nosić imię śp. Starosty Lubińskiego Adama Myrdy. Nowa droga będzie stanowić małą obwodnicę dla osiedla Wesoła w kierunku cmentarza, upłynni i odciąży ruch na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Głogowskiej, szczególnie dla mieszkańców osiedla Wesoła, którzy będą chcieli dostać się w kierunku chocianowskiego cmentarza oraz Polkowic. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!