Specjalnie na życzenie naszych Czytelników prezentujemy dzisiejszy raport z PSSE Polkowice dotyczący sytuacji epidemicznej w Powiecie Polkowickim. Mamy 10 nowych zarażeń. Nastąpił także jeden zgon ale określono, że przyczyną śmierci nie był COVID-19.

Zarażone osoby pochodzą z gmin: Polkowice, Gaworzyce i Przemków (po 3 osoby "dodatnie") oraz Grębocice (1 osoba). Niestety brak dzisiaj informacji o nowych ozdrowieńcach, chociaż od wczoraj ich liczba wzrosła do 162 (o 4 więcej). Jest za to informacja o kolejnej zmarłej osobie. Łączna liczba zgonów od początku epidemii podawana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynosi zatem 7, jednak okazuje się, że 3 z nich (czyli także dzisiejszy przypadek) "nastąpiły nie z przyczyn COVID-19".

Rośnie także liczba osób objętych kwarantanną. W sumie odizolowanych od społeczeństwa jest 890 mieszkańców naszego powiatu. Spośród nich 362 mieszkańców gminy Polkowice, 170 mieszkańców gminy Chocianów, 129 mieszkańców gminy Gaworzyce, 108 mieszkańców gminy Grębocice, 75 mieszkańców gminy Radwanice i 46 mieszkańców gminy Przemków. Nadzorem epidemiologicznym objęto 316 osób. Od początku epidemii pozytywnie na obecność koronawirusa zdiagnozowano już 335 osób.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki ma poinformować o swojej decyzji dotyczącej wysłania na naukę zdalną wybranych roczników uczniów klas szkół podstawowych. Gdy tylko poznamy decyzję rządu w tej sprawie, od razu o tym poinformujemy.
[KN]