- Zbliżamy się do zakończenia jednej z największych inwestycji ostatnich dekad – wymiany oświetlenia ulicznego w całym mieście i we wszystkich wsiach - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. Oprócz obszernego wpisu podzielił się także ciekawymi fotografiami, które ukazują skalę tej ponad 9-milionowej inwestycji. Liczby mogą wprawić w osłupienie!

O tej inwestycji już informowaliśmy na naszym portalu m.in. w artykułach: "Ponad 9 milionów złotych dofinansowania zaświeci na ulicach Chocianowa", "Tak widno w nocy jeszcze nie było". Teraz, ku uciesze mieszkańców całej gminy, możemy poinformować, że realizacja montażu i wymiany starych lamp na nowoczesne LED-owe oświetlenie zbliża się ku końcowi.

Warto przypomnieć, że przed moją kadencją na terenie Chocianowa było mniej niż 10 lamp LED. Teraz będzie ponad 1.830 nowiutkich sztuk (w tym opraw i słupów latarni, a także łączącej je sieci technicznej) - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński w swoim internetowym wpisie. - Łączna wartość tego zadania to 12.354.421 zł, a jego realizacja możliwa jest dzięki dofinansowaniu w kwocie bagatela 9.265.816 zł (PONAD 9 MILIONÓW ZŁOTYCH) pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, za co szczególne słowa podziękowania należą się Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego - dodał włodarz Chocianowa.
Jak podkreślił Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów w samym Chocianowie lampy w ilości aż ponad 780 sztuk zostają wymienione i dołożone na ulicach: 1 Maja, 3 Maja, Akacjowej, Aptecznej, Armii Krajowej, Bohaterów Wojska Polskiego, Bolka I Świdnickiego, Brzozowej, Daglezjowej, Dominialnej, Fabrycznej, Głogowskiej, Górniczej, Gwarków, Jagodowej, Kasztanowej, Kolejowej, Kolonialnej, Kościuszki, Krótkiej, Kwiatowej, Leśnej, Lipowej, Makowej, Malinowej, Odrodzenia, Ogrodowej, Parkowej, Pileckiego, Piotrowskiej, Placu Wolności, Pocztowej, Polnej, Poprzecznej, Ratuszowej, Rotmistrza Pileckiego, Słonecznej, Sosnowej, Spacerowej, Sportowej, Sybiraków, Szkolnej, Szprotawskiej, Środkowej, Świerkowej, Świerkowej, Targowej, Topolowej, Trzebnickiej, Tylnej, Wesołej, Wesołej, Wiązowej, Wrzosowej, Wspólnej, Zacisze, Zaułka Fabrycznego, Zielonej oraz Żeromskiego, zaś w każdym sołectwie w ilości aż ponad 1.050 sztuk (nowe i wymienione) lampy LED wymieniane są w: Chocianowcu, Rakowie, Trzebnicach, Michałowie, Żabicach, Ogrodzisku, Brunowie, Szklarach Dolnych, Trzmielowie, Parchowie, Jabłonowie i Pogorzeliskach.

Bardzo się cieszę, że dzięki tej inwestycji będzie nie tylko bezpieczniej – jaśniejsze ulice to widoczni piesi – ale także taniej - podkreślił Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Z wymianą oświetlenia na LED wiążą się oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, a co za tym idzie oszczędności finansowe na rachunkach, jakie Gmina Chocianów opłaca w tych trudnych energetycznie czasach - wyjaśnił.
Dodatkowym atutem tych zmian jest możliwość samodzielnego kontrolowania i sterowania każdej z lamp indywidualnie w zakresie technicznym przez pracowników gminy.

To przełomowa i spektakularna zmiana, z której jestem bardzo dumny. Dziękuję Państwu za wszystkie miłe słowa, które mi przekazujecie, to dla mnie potwierdzenie właściwej pracy i kierunku, który obrałem na rzecz rozwoju naszej Gminy - podziękował Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Cieszę się, że mogłem przeprowadzić tą bardzo ważną inwestycje dla Państwa już w swojej pierwszej kadencji - zakończył wpis.
Wpis cieszy się ogromną popularnością w mediach społecznościowych, a całość przeczytacie, polubicie i skomentujecie na stronie: Facebook.com/BurmistrzChocianowa.