To m.in. wieloletnia współpraca Sołtys Marii Kuzemczak z pracownikami tutejszego Urzędu Miasta i Gminy Chocianów i radnymi skłoniła władze gminy, aby podjąć się realizacji tego ważnego zadania, jakim była budowa świetlicy wiejskiej w Trzmielowie. W ubiegłą sobotę została uroczyście otwarta i poświęcona. W uroczystości udział wzięli m.in. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotr Wandycz, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Bartosz oraz Radni Rady Miejskiej w Chocianowie. Już niebawem to miejsce będzie służyć mieszkańcom.

Efektem dobrej współpracy sołtys Trzmielowa Marii Kuzemczak są nie tylko kursy bezpłatnej komunikacji, wymiana starego oświetlenia drogowego na nowe LED-owe lampy oraz montaż lamp solarnych w punktach wskazanych przez mieszkańców, utwardzanie dróg gruntowych frezowiną czy wymiana starych kopciuchów na nowe piece. Teraz do tej listy inwestycyjnych sukcesów dopisać możemy właśnie nową świetlicę wiejską z miejscami parkingowymi i zagospodarowanie terenu przy niej: stoiska na targ ekologiczny, nowy plac zabaw oraz siłownię plenerową.

(dalsza część artykułu pod nagraniem)


- Mieszkańcy na przestrzeni lat zgłaszali różne potrzeby i właśnie efektem tych zgłoszeń jest m.in. bezpłatna komunikacja, nowe oświetlenie drogowe i nowa świetlica, o której przez wiele lat mogliśmy tylko pomarzyć. Teraz ją realnie mamy i bardzo się z tego powodu cieszymy. Przed nami z pewnością jeszcze wiele zadań, o których na bieżąco rozmawiamy z radnymi i urzędnikami - informuje Sołtys Trzmielowa, Maria Kuzemczak. - Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania z całego serca bardzo dziękuję! - dodaje.
W ostatnich latach sołtys Kuzemczak zwracała także uwagę urzędników na zgłoszenia mieszkańców dotyczących drogi przy kościele. Jak ustaliliśmy w urzędzie, droga jest systematycznie uzupełniana i w miarę możliwości reperowana, jednak zgodnie z myślą, aby drogi naprawiać raz a porządnie, urzędnicy wykonali także dokumentację projektową na jej kompleksową naprawę. Teraz szukają funduszy zewnętrznych, które będzie można pozyskać, aby drogę faktycznie naprawić. Oprócz tego w realizacji jest także funkcjonalno-użytkowy program systemu zbiorczej kanalizacji sanitarnej dla Trzmielowa. Mieszkańcom tego sołectwa z kolei życzymy udanego korzystania z nowej świetlicy i jeszcze wielu lat tak udanej współpracy, jak dotychczas!