Jak głosowali wczoraj mieszkańcy Gminy Chocianów? Prawie 3,5 tysiąca głosów otrzymał Tomasz Kulczyński, blisko tysiąc Marszałek Tymoteusz Myrda. Do Rady Powiatu Polkowickiego dostali się Henryk Czekajło, Piotr Wandycz oraz Beata Rolska. To m.in. oni od nowej kadencji (2024 - 2029) będą reprezentować interesy wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Przypomnijmy, że niedzielne wybory samorządowe to przede wszystkim ogromny sukces drużyny Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego (czytaj: "TYLKO U NAS: Mieszkańcy popierają Kulczyńskiego"). Warto podkreślić, iż włodarz naszej gminy uzyskał wynik identyczny, jak w II turze 5 lat temu. Wówczas również poparło go 3488 mieszkańców - tak samo jak w ubiegłą niedzielę, 7 kwietnia. Oznacza to, że Tomasz Kulczyński i jego program wyborczy, obietnice, a przede wszystkim ich realizacja cieszą się w naszej gminie niesłabnącym poparciem. Miejska Komisja Wyborcza potwierdziła także mandaty do Rady Miejskiej. Z KWW Tomasz Kulczyński w kadencji 2024 - 2029 mieszkańców reprezentować będą: Artur Wandycz, Andrzej Kuśmierczyk, Marcin Ślipko, Rafał Fienger, Czesław Smyk, Anna Horoszczak, Ewa Gołębiewska, Piotr Machoń, Monika Podziewska, Henryk Osoliński, Ryszard Bartosz oraz Jerzy Bałecki. Reelekcji nie otrzymali radni Janusz Ślipko (którego pokonał Paweł Sarżyński), Paweł Baran (który przegrał z Marcinem Hociem) oraz Sławomir Sobczyszyn (który uległ w starciu z Krzysztofem Kowalczykiem). Z Radą Miejską pożegnał się także Norbert Piotrowski, który w poprzedniej kadencji zrezygnował z mandatu radnego na kilka miesięcy przed wyborami i prawdopodobnie ten ruch nadwyrężył jego poparcie wśród mieszkańców.

Dziś na stronach PKW są już także oficjalne wyniki wyborcze na radnych powiatowych oraz wojewódzkich. Do Sejmiku Dolnośląskiego z okręgu wyborczego nr 5 (w którym głosowali m.in. mieszkańcy miasta i gminy Chocianów) dostali się: Paweł Kura, Piort Karwan i Paweł Grabek z PiS, Jarosław Rabczenko i Marcin Borys z KO oraz Tymoteusz Myrda z Bezpartyjnych Samorządowców. Co interesujące spośród wszystkich kandydatów do Sejmiku to właśnie Marszałek Myrda zdobył w Gminie Chocianów największe poparcie blisko tysiąca mieszkańców. Łącznie do Sejmiku Województwa w skali całego Dolnego Śląska radnych wprowadziło 5 komitetów: Koalicja Obywatelska (15 radnych), Prawo i Sprawiedliwość (13 radnych), Trzecia Droga PSL+PL2050 (4 radnych), Bezpartyjni Samorządowcy (3 radnych) oraz Lewica (1 radny).

W wynikach do Rady Powiatu Polkowickiego najlepsze wyniki osiągnęli wspomniani już Henryk Czekajło (668 głosów) z PiS oraz Piotr Wandycz (546 głosów) i Beata Rolska (438 głosów) z Porozumienia Powiatowego. Ta trójka została powołana przez wyborców do reprezentowania interesów Gminy Chocianów i jej mieszkańców w ciągu najbliższych 5 lat. Tę pracę wykonywać będą wspólnie z radnymi z innych gmin. Z Polkowic w Radzie Powiatu znaleźli się: Iwona Marciniak i Wioletta Pleszka z PiS, Leszek Hajdacki i Joanna Furmańska z KO, a także Michał Lenczuk, Andrzej Bełda i Bogusław Godlewski z komitetów lokalnych. Z Przemkowa i Radwanic w Radzie Powiatu zasiądą: Helena Krupska z PiS, Martyna Szylko z KO, Stefan Durda i Wanda Żychowska z Porozumienia Powiatowego, zaś z Gaworzyc i Grębocic do tego grona dołączą Roman Rutkowski, Kamil Ciupak i Monika Walasiak z Porozumienia Powiatowego.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy udanej pracy na rzecz Waszych społeczności lokalnych i regionalnych. Zachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze informacje!