- Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za aktywny udział, który został doceniony przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka - poinformowali nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie. Placówka, jak co roku brała udział w akcji "Szkoła do hymnu".

W prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych o symbolicznej godzinie 11:11 zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". Do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu" przyłączyło się blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem wśród szkół polonijnych, bo do wspólnego śpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" zgłosiło się ponad 260 placówek z całego świata.

Do tegorocznej edycji akcji "Szkoła do hymnu" zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. - Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Jesteśmy dumni z naszych społeczności szkolnych, które z ogromnym zaangażowaniem włączają się w obchody Narodowego Święta Niepodległości - dodali.
Akcja "Szkoła do hymnu" to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w 2018 roku. Wtedy, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, biliśmy "Rekord dla Niepodległej". Blisko 5 mln uczniów, prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z ponad 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych śpiewało "Mazurka Dąbrowskiego". Nie inaczej było w tym roku w naszej gminie, bowiem w akcji wzięli również udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie.

Szkoła Podstawowa im. Odkrywców Polskiej Miedzi jak co roku, brała udział w akcji "Szkoła do hymnu" - poinformowali wychowawcy szkoły. - Dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za aktywny udział, który został doceniony przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka - dodali.
Łącznie ponad 500 młodych gardeł odśpiewało w patriotycznym duchu Mazurka Dąbrowskiego. Kolejna edycja tego wydarzenia już w przyszłym roku.