W ubiegłą sobotę w Chocianowie górnicy i przyjaciele wzięli udział w IX Oldbojowych Mistrzostwach Polski w futsalu pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyńskiego. Turniej zwyciężyła drużyna MY TRAVEL z Lubina.

Sobotnie popołudnie uświetniły sportowe zmagania oldbojów, górników i ich przyjaciół, którzy walczyli o tytuł Mistrza Polski w futsalu. W turnieju spotkali się WZZ Sierpień 80-KWK HALEMBA z Rudy Śląskiej, KWK SOŚNICA z Gliwic, SPN PAOLO z Gorzowa Wielkopolskiego, ZAKŁADY GÓRNICZE i MY TRAVEL z Lubina, ZZPD ZG RUDNA z Polkowic, STAL i MADNESS z Chocianowa (ci ostatni zastąpili piłkarzy z KWK Pniówek z Pawłowic, którzy nie dojechali).

W fazie grupowej najlepsi okazali się zawodnicy MADNESS w grupie A oraz KWK Sośnica w grupie B. W fazie play-off lubińskie drużyny pokonały przewagą 4 bramek drużyny z Chocianowa. MADNESS Chocianów uległ MY TRAVEL 1:5, a STAL Chocianów uległa ZG Lubin 0:4, w wyniku czego w pierwszym półfinale zmierzyły się dwie lubińskie ekipy. W pozostałych meczach ćwierćfinałowych ZZPD ZG Rudna przegrał 1:3 z KWK HALEMBA, a SPN PAOLO uległo KWK SOŚNICA. Po zaciętej walce półfinałowej w meczu o trzecie miejsce ZG Lubin dopiero w rzutach karnych pokonało KWK HALEMBA, a w finale silniejsi od KWK SOŚNICA okazali się zawodnicy z My Travel.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie SPN PAOLO GORZÓW WIELKOPOLSKI, którzy zdobyli nagrodę Fair Play za waleczność i serce - mówi Wojciech Chmielewski ze Stowarzyszenia MADNESS - Dziękujemy naszym partnerom: Burmistrzowi Miasta i Gminy Chocianów, Tomaszowi Kulczyńskiemu, Regionalnemu Centrum Kultury, Wrzosowej Krainie, Wrzosowemu Tartakowi oraz firmie Zina.

Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Andrzej Hebda z lubińskiego My Travel, zaś tytuł najlepszego strzelca powędrował do Sebastiana Burdy z ZG Lubin. Najlepszym bramkarzem okazał się Sebastian Czukiewski z My Travel, a najstarszym zawodnikiem Andrzej Dudka z KWK HALEMBA.

[KN]