Nadeszła jesień, ale to nie powód, aby siedzieć w domu pod kocem z kubkiem herbaty albo ciepłego kakao w dłoni. Na koniec tygodnia czeka Państwa po raz kolejny wiele atrakcji. Sprawdźcie koniecznie gdzie można wybrać się i spędzić miło czas. Każdy mieszkaniec w ten weekend znajdzie coś dla siebie.


Dla dzieci i młodzieży organizowane są Dni Olimpijczyka pod patronatem m. in. Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego na obiektach sportowych i w Parku Miejskim w Chocianowie. Już w piątek o 10:00 odbędzie się oficjalne otwarcie, a następnie czas umili gościom część artystyczna po czym zaczną się zawody indywidualne i drużynowe. Kolejno w sobotę również o 10:00 organizatorzy zapraszają na drugi dzień zawodów. Podczas imprezy dostępne będą dmuchańce dla dzieci i pokazy, poczęstunek dla gości.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w Marszu Seniora z kijami Nordic Walking na dystansie 2,5 km podczas sobotniego eventu Aktywni organizowanego przez RCK i Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego oraz LGD Wrzosowa Kraina. Tematem przewodnim wydarzenia jest prowadzenie aktywnego stylu życia, tak więc mile widziani są wszyscy mieszkańcy gminy bez względu na wiek. Dla uczestników marszu przewidziane są upominki. Jeden szczęśliwiec wygra nawet rower miejski jako nagrodę. W strefie relaksu organizatorzy zapewniają darmowy popcorn i watę cukrową i kawiarenkę.

Zostając przy temacie zdrowia przypominamy, że w każdą sobotę października zaczynając od tego weekendu mieszkańcy Gminy Chocianów bez względu na wiek będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami w CDT Medicus w Chocianowie. Akcja „Zdrowy Październik” organizowana jest przez CDT Medicus oraz Włodarza Miasta i Gminy i finansowana ze środków gminy. Rejestracja na badania w wyznaczonych dniach. Zapisać się można m. in. na badanie TSH, USG jamy brzusznej lub na wizytę u neurologa.

W sobotę 5 października ze Szklar Dolnych do Trzmielowa odbędzie się procesja różańcowa wiernych z Gminy Chocianów. Księża zachęcają do wspólnej modlitwy, śpiewu oraz na koniec procesji udzielą Komunii Świętej uczestnikom.


Wszystkich gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniach organizowanych w Naszej gminie.