- Jestem przekonany, że w następnej mojej kadencji uda mi się zrewitalizować ten piękny budynek, który od lat zasługuje na powrót w służbę mieszkańcom - informuje Burmistrz Tomasz Kulczyński na temat dworca PKP. Zapowiedź padła przy okazji publikacji zdjęć, które pokazują, jak pięknie prezentuje się teren "parku kolejowego" nocą. To właśnie tu po ponad 22 latach powróciły pociągi obsługiwane obecnie przez Koleje Dolnośląskie. Za ich sprawą ankietowani Stowarzyszenia Ekonomiki Transportu uznali Województwo Dolnośląskie za posiadające najlepszą kolej.

Nowe oświetlenie parkingu, placów, ścieżki rowerowej i chodników wraz z przejściami dla pieszych oraz przejazdem ścieżki rowerowej już działa i cieszy oczy mieszkańców, którzy po zmroku korzystają z chocianowskiego peronu kolejowego.

Wiecie Kochani jak wygląda nasze Centrum i peron nocą? Proszę - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński, który przy tej okazji opublikował zdjęcia z monitoringu (do zobaczenia poniżej). - Jak dla mnie pięknie. Trzymam także kciuki, za udane prace dotyczące koncepcji i rewitalizacji samego budynku dworca głównego. Jestem przekonany, że w następnej mojej kadencji uda mi się zrewitalizować ten piękny budynek, który od lat zasługuje na powrót w służbę mieszkańcom - dodał włodarz Chocianowa.
Zdjęć z tego miejsca nie szczędzili także pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej, którzy w swoich mediach społecznościowych na bieżąco publikują fotografie z prowadzonych obecnie inwestycji. Te również obejrzycie pod tym artykułem.

Dolny Śląsk z najlepszą koleją regionalną w Polsce

Ten obszar podziwiać mogą także pasażerowie, którzy podróżują Kolejami Dolnośląskimi. Pociągi tego przewoźnika biją w ostatnim czasie liczne rekordy popularności. Tym razem ocenie poddane zostały województwa z najlepszą koleją w Polsce. Jak nietrudno się domyślić wygrał Dolny Śląsk.

Halo Dolny Śląsk - mamy najlepszą kolej regionalną w Polsce - przynajmniej zdaniem ankietowanych przez Stowarzyszenie Ekonomiki Transportu na portalu X (Twitter). Obiecujemy: nie spoczniemy na laurach! A, że oceniana była kolej w województwie, a nie przewoźnicy, to gratulacje należą się przede wszystkim Cezaremu Przybylskiemu - Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego i Marszałkowi Tymoteuszowi Myrdzie, Członkowi Zarządu Województwa Dolnośląskiego - przekazali w swoich mediach społecznościowych pracownicy Kolei Dolnośląskich.
Do sprawy odniósł się także wywołany Marszałek, Tymoteusz Myrda.

Taka wiadomość z rana. Dziękuję ekipie Koleje Dolnośląskie S.A. za profesjonalizm i zaangażowanie, bez których Dolnoślązacy nie mieliby najlepszej kolei w Polsce - przekazał Marszałek Tymoteusz Myrda.
Konkurs na województwo z najlepszą koleją w Polsce zorganizowało Stowarzyszenie Ekonomiki Transportu @BiuroSET na platformie X (dawniej Twitter).