W najbliższą niedzielę, 23 maja nie uda się być jednocześnie w trzech miejscach na raz, chociaż naprawdę warto! Na chocianowskim rynku będzie jeszcze więcej atrakcji! Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko za sprawą kolejnej inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

O tym, że Regionalne Centrum Kultury zapewni dla młodszych mieszkańcom naszej gminy kącik animacji w samym sercu Chocianowa pisaliśmy w artykule: "Niedziela usiana atrakcjami". Dzisiaj okazało się, że oprócz malowania buziek, tatuaży, modelowania balonów, puszczania mydlanych baniek, zabaw sprawnościowych, leżaków, muzyki i popcornu będą także kolejne atrakcje.

W sercu miasta dla Bruna

Na chocianowskim Rynku będzie można poczuć rodzinną atmosferę pełną słodyczy i zabawy. Od godziny 9:00 wolontariusze wspierający zbiórkę pieniędzy na operację rączki Bruna zapraszają na "Słodką niedzielę", czyli kiermasz ciast. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy chcieliby upiec ciasto na kiermasz, aby właśnie w niedzielę pojawili się na Rynku z własnymi wypiekami. Szczegóły dostępne są także pod numerem telefonu: 516-616-730.

Warto uzbroić się w gotówkę, która zasili zbiórkę dla Bruna, ponieważ zaproszeni są nie tylko miłośnicy pieczenia, ale także smakosze ciast, a także pożarniczy zapaleńcy. Do akcji dla Bruna ochoczo włączają się bowiem także strażacy z OSP Chocianów, którzy również na tutejszym rynku rozstawią się ze sprzętem, aby uatrakcyjnić niedzielę. Będzie pokaz sprzętu ratownictwa drogowego i gaśniczego, kurtyny wodnej, pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji.

Atrakcje także w Szklarach Dolnych i Trzebnicach

Również w niedzielę od godziny 10:00 zawody połączone z rodzinnym piknikiem w Szklarach Dolnych. Wśród atrakcji będą m.in. dmuchańce, strefa relaksu-leżaki, grill oraz oprowadzanki na kucykach. Więcej szczegółów można znaleźć także na stronie wydarzenia. Z kolei na strzelnicy w Trzebnicach coś dla siebie z pewnością znajdą także miłośnicy broni, którzy mogą zgłosić się na strzelecki trening. Ten potrwa w godzinach od 10:00 do 14:00.

W najbliższą niedzielę zapewne nie uda się jednocześnie brać udział w trzech wydarzeniach. ale nie warto się tym jednak przejmować, ponieważ wszystkie wspomniane atrakcje będą towarzyszyć Wielkiemu Chocianowskiemu Meczowi Charytatywnemu. Ta impreza już za tydzień, w sobotę, 29. maja na stadion Stali Chocianów. Niebawem więcej szczegółów!