Powoli czuć oddech wolności, ładna pogoda i luzowanie obostrzeń epidemicznych pozwala organizować coraz więcej spotkań i małych imprez na świeżym powietrzu. W najbliższą niedzielę w naszej gminie każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem ten dzień będzie utkany z atrakcji.

O tym, że na miłośników jazdy konnej czeka turniej i rodzinny piknik pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego pisaliśmy już na naszym portalu w artykule: "Zawody połączone z rodzinnym piknikiem w Szklarach Dolnych". Warto przypomnieć, że wśród atrakcji będą m.in. dmuchańce, strefa relaksu-leżaki, grill oraz oprowadzanki na kucykach. Start tej imprezy to godzina 10:00, a więcej szczegółów można znaleźć także na stronie wydarzenia.

Coś dla siebie z pewnością znajdą także miłośnicy broni, którzy mogą zgłosić się na strzelecki trening. Ten potrwa w godzinach od 10:00 do 14:00 na strzelnicy w Trzebnicach. Będzie także możliwość strzelania z bocznego zapłonu (amunicja sportowa kaliber .22). Nad tą atrakcją będą czuwać koledzy z Ligi Obrony Kraju. Szczegóły tej imprezy dostępne są pod numerem telefonu: 668-269-114, a także na stronie Klubu Strzeleckiego Glauberyt.

Niedzielę z pewnością uprzyjemnią również atrakcje przewidziane przez Regionalne Centrum Kultury, które już tydzień temu, w niedzielę, 16 maja zapewniło młodszym mieszkańcom naszej gminy kącik animacji w samym sercu Chocianowa. Było malowanie buziek, zwierzątka z balonów, puszczanie mydlanych baniek, a także popcorn. Nie inaczej ma być także w najbliższą niedzielę na chocianowskim Rynku.

Nie zdążysz wszędzie? Nic straconego!

Oczywistym jest, że w najbliższą niedzielę nie uda się być jednocześnie w trzech miejscach (Chocianów, Szklary Dolne i Trzebnice). Nie warto się tym jednak przejmować, ponieważ wszystkie niedzielne atrakcje dla mieszkańców naszej gminy to namiastka przed Wielkim Chocianowskim Meczem Charytatywnym. Na tę imprezę niespełna tydzień później, bo na sobotę 29. maja na stadion Stali Chocianów zaprasza Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

O szczegółach tego wydarzenia już niebawem poinformujemy na naszym portalu, dlatego serdecznie zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych artykułów.