Powiat Polkowicki informuje, że do końca 2022 roku obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy linii komunikacji użyteczności publicznej na trasach Polkowice-Przemków oraz Gaworzyce-Polkowice przez Dobromil. Na tych liniach za przejazd autobusem trzeba zapłacić. Nie zmieniają się jednak zasady w bezpłatnej komunikacji kursującej po naszej gminie i dowożącej mieszkańców do pobliskich miast powiatowych: Lubina i Polkowic za sprawą realizacji obietnicy wyborczej Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o dwóch nowych liniach w sieci bezpłatnych autobusów. Dzięki dobrym decyzjom Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego mieszkańcy Gminy Chocianów mogą, nie płacąc za bilety, dojechać do wszystkich miejscowości na terenie naszej gminy, a także do miast powiatowych: Polkowic i Lubina, a stamtąd korzystając z przesiadki m.in. także do: Sobina, Jędrzychowa, Nowej Wsi Lubińskiej, Trzebcza, Guzic, Moskorzyna, Suchej Górnej, Żukowa, Biedrzychowej, Grębocic, Szklar Górnych, Obory, Krzeczyna Wielkiego, Krzeczyna Małego, Osieka, Chróstnika, Miroszowic, Goli, Niemstowa, Miłosnej, Gogołowic, Gorzycy, Księginic, Składowic, Siedlec, Ustronia, Dąbrowy Górnej, Czerńca, Miłoradzic, Buczynki, Raszowej Małej, Raszówki, Pieszkowa, Gorzelina, Karczowisk, Zimnej Wody, Wiercienia, Liśca, Bukownej, Rudnej, Koźlic czy Chobieni.

W przypadku komunikatu Powiatu Polkowickiego chodzi o linie na trasie Polkowice - Przemków (rozkład jazdy) oraz Gaworzyce - Polkowice (rozkład jazdy). Tam trzeba zapłacić za bilet, a ceny dostępne są na stronie BIP. Aktualne rozkłady jazdy przewoźników obsługujących bezpłatne kursy dostępne są na stronach: Lubińskich Przewozów Pasażerskich oraz Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach.