Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Chocianów do korzystania z tutejszego basenu i sauny za darmo przez cały okres wakacji. Sprawdzamy jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc bezpiecznie korzystać z atrakcji.

Nasza pływalnia funkcjonuje w nowym reżimie sanitarnym związanym z epidemią COVID-19. Wszyscy, którzy chcą korzystać z basenu i sauny są proszeni o ścisłe przestrzeganie zaleceń GIS, co wiąże się m.in. z ograniczeniem ilości osób na obiekcie oraz restrykcjami dezynfekcyjnymi. Dla bezpieczeństwa użytkowników wyłączona jest sauna infrared, wanna jakuzzi oraz dodatkowe atrakcje wodne. 

Prowadzona będzie rejestracja wejść, samo wejście odbywać się może tylko w maseczce lub przyłbicy, po prawidłowym odczycie pomiaru temperatury ciała i dezynfekcji rąk. Konieczne jest przestrzeganie dystansu społecznego (2 metry), także w wodzie. Na jednym torze pływać mogą tylko 2 osoby z zachowaniem tego dystansu. Z kolei w saunie mogą być jednorazowo maksymalnie tylko 3 osoby (wyłącznie z ręcznikiem). Wprowadzony został także zakaz przebywania w poczekalni, poza przemieszczaniem się do szatni lub do wyjścia, a osoby oczekujące na wejście (jeśli w obiekcie zostanie osiągnięty limit osób) powinny zostać na zewnątrz z zachowaniem dystansu.

Niedawno podjąłem decyzje o otwarciu żłobka, po konsultacjach zdecydowałem, że od 1 lipca otwarte będzie także przedszkole, jak zawsze w letnim okresie w trybie "wakacyjnym" - przypomina Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych. - Postanowiłem także, że również od 1 lipca, dla wszystkich mieszkańców Gminy, otwarty zostanie Basen w Chocianowie, który dostępny będzie przez całe wakacje za darmo - dobrą nowiną podzielił się z mieszkańcami włodarz Chocianowa.
"Dolnośląski Delfinek" położony przy Szkole Podstawowej w Chocianowie przy ulicy Wesołej 16 otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 21:00, jednak wejść do obiektu będzie można tylko do godziny 19:45. Sauna będzie otwarta od godziny 14:00. We wtorki i czwartki w godzinach od 9:00 do 11:00 basen zarezerwowany jest na zajęcia dla grup sportowych. Z kolei w soboty i niedziele sauna i basen otwarte będą w godzinach od 12:00 do 19:00, a wejścia zaplanowano do godziny 17:45.

W związku z rozpoczęciem wakacji burmistrz życzy także wszystkim zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji oraz udanego urlopu, do czego my również się przyłączamy.
[KN]