Choć godziny odjazdów i przyjazdów pociągów Kolei Dolnośląskich od jutra będą różnić się od wczorajszych czy dzisiejszych zaledwie o kilka minut, warto je zweryfikować przed ruszeniem w podróż, zwłaszcza, że są przypadki, iż składy wyjadą szybciej niż wg poprzedniego rozkładu. Szkoda spóźnić się na pociąg, który powrócił do naszej gminy za sprawą realizacji obietnicy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, a niebawem zawiezie nas nawet do Świnoujścia.

Rozkłady jazdy pociągów aktualizowane są co kwartał. Nowy obowiązuje od niedzieli, 9 czerwca i dostępny jest m.in. pod tym artykułem, ale także na portalu pasażera (kliknij link). Najnowszy rozkład jazdy umożliwi mieszkańcom naszej gminy także kolejowe połączenie ze Świnoujściem (czytaj: "Z Chocianowa do Świnoujścia w 5 godzin i 22 minuty") za sprawą tylko jednej przesiadki.

KD Premium Nadmorski będzie kursował w weekendy od 22 czerwca do 1 września, natomiast 15 sierpnia odbędą się dodatkowe kursy (jednego dnia w obu kierunkach), dzięki którym pojawi się dodatkowa możliwość spędzenia długiego weekendu nad morzem. Startuje też sprzedaż biletów na miejsca siedzące – można je zakupić w cenie 89 zł (z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry) i 99 zł (z Wrocławia) - informowaliśmy na łamach naszego portalu.
Podróże koleją to jednak nie tylko odjazdy, ale także powroty do Chocianowa, a te z pewnością uprzyjemnione zostaną pyszną kawą, herbatą czy ciastem w funkcjonującym już "Peron Caffe" (czytaj: "Na kawę i herbatę przyjedź do Chocianowa"). Zapraszamy i życzymy bezpiecznych podróży!