Minął już rok odkąd funkcjonuje Terenowe Biuro Paszportowe w Polkowicach. Zasadność jego powstania potwierdzają statystyki. Jak zauważają sami pracownicy biura największym zainteresowaniem punkt cieszy się w okresie wiosny i lata, warto jednak załatwiać te sprawy na bieżąco, aby oszczędzić sobie nie tylko nerwów i stresu przez samym wyjazdem za granicę, ale też długiego oczekiwania w kolejkach.

Tylko przez rok funkcjonowania biura wpłynęło aż 2600 wniosków, z czego odebrano 2395 dokumentów. Interesantami biura są jednak nie tylko mieszkańcy powiatu polkowickiego (choć tych jest zdecydowanie najwięcej), ale również osoby przybywające z innych regionów. Dzieje się tak dlatego, że wniosek może złożyć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

- Dzięki scentralizowaniu usług w jednym miejscu mieszkańcy naszego powiatu czy regionu nie muszą już jeździć do ościennych miejscowości, co jest sporym ułatwieniem. Ten rok pokazał, że warto było zadbać o nowy wymiar obsługi naszych mieszkańców - podsumował Kamil Ciupak, Starosta Powiatu Polkowickiego.
Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 i znajduje się w budynku Starostwa Powiatowego w Polkowicach na poziomie III. Aby załatwić sprawę, nie obowiązują wcześniejsze zapisy, interesanci przyjmowani są na bieżąco. W celu uzyskania szczegółowych informacji można zadzwonić pod numer telefonu 76-746-15-46.